Časopis Cosmopolitan z portfolia mediální skupiny MAFRA v červenci dosáhl letos nejvyššího prodaného nákladu

Časopis Cosmopolitan, nejčtenější tištěný měsíčník pro mladou ženu na světě, podle aktuálně zveřejněných údajů Kanceláře ověřování nákladů tisku ABC ČR v červenci zaznamenal svůj letos dosud nejvyšší prodaný náklad, když přesáhl hranici 23 tisíc kusů (23 060). Čtenost tohoto měsíčníku životního stylu pro ženy podle výsledků národního výzkumu čtenosti Media projekt za 1. pololetí 2020 vzrostla na 118 tisíc čtenářek a čtenářů.

U červencového Cosmopolitanu, kde byla na titulní straně Sarah Hyland, hvězda seriálu Taková moderní rodinka, jsme zaznamenali letošní rekordní prodej. V časopise byly publikovány výsledky prestižní soutěže Cosmo Beauty Awards o nejlepší kosmetiku na českém trhu. Letos poprvé jsme v soutěži otevřeli kategorii eko friendly kosmetických produktů. Červencové číslo vyšlo s dárkem na titulce, a to eko friendly bezobalovými kosmetickými přípravky Henkel. Vysoký prodej tohoto vydání nás přesvědčuje, že témata eko friendly kosmetiky a sustainable módy dokonale oslovují naši cílovou skupinu,” řekla k výsledkům Sabrina Karasová, šéfredaktorka titulu.

Časopis Cosmopolitan letos představil novou koncepci, kdy svým obsahem a grafikou cílí na novou generaci čtenářek z řad mileniálek. 

Zdroje: 

Kancelář ABC ČR 07/2020

Media projekt, Unie vydavatelů – ASMEA, Median – STEM/MARK, data za 1. a 2. čtvrtletí 2020

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA 

Mediální skupina MAFRA je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví 3,3 milionu čtenářů tisku a měsíčně 7,5 milionu návštěvníků internetu. 

Celková čtenost titulů MAFRA je 5,2 milionu čtenářů, což představuje 58,7 % populace v ČR ve věku 12-79 let. Měsíční návštěvnost internetových projektů dosahuje 7,5 milionu reálných uživatelů.

Tiskové portfolio mediální skupiny MAFRA zahrnuje širokou škálu titulů napříč segmenty od deníků s vkládanými magazíny přes celostátní zpravodajské týdeníky, společenské časopisy, tituly zdarma po programové tituly, časopisy životního stylu pro ženy a další

Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. 

Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii.  Mezi top tituly v nabídce časopisů dále patří Cosmopolitan, Esquire, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník Televize a Žena a život.

Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, prémiový produkt iDNES Premium pro registrované členy, který nabízí exkluzivní obsah doplněný o kvalitní zábavu, dále videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net a realitní web reality.idnes.cz.  

Do skupiny dále patří  zábavný videoportál iDNES KINO, skupina hudebních TV stanic Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ, největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě.  

Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společností ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing. 

MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. 

Počátkem roku 2018 se skupina stala novým mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. 

Na Slovensku je portfolio mediální skupiny MAFRA zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. 

Nedílnou součástí skupiny jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Skupina je členem holdingu Agrofert.