Samsung a Zoo Praha přináší unikátní videa „Krátce ze zoo“ ze zákulisí vybraných pavilonů v 8K rozlišení

Ošetřovatelé zoo natáčí 4K videa na telefonech Samsung Galaxy S20 a návštěvníci je mohou spatřit na televizoru QLED 8K převedená do rozlišení 8K.

Praha 8. září 2020 – Unikátní záběry exotických zvířat ze zázemí pavilonů pražské zoologické zahrady povýšené díky umělé inteligenci do maximálního rozlišení 8K mohou ode dneška sledovat návštěvníci Zoo Praha na televizoru Samsung QLED 8K umístěném ve výloze Vzdělávacího centra poblíž ostrova lemurů. Videa, která ošetřovatelé zoo natáčí na telefony Samsung Galaxy S20, jsou určena pro speciální YouTube kanál „Krátce ze zoo“ s příspěvky ze zákulisí zahrady, kam se běžný návštěvník jinak nemůže podívat. V ultravysokém rozlišení 8K jsou ale dostupná pouze na tomto televizoru.

„Projekt „Krátce ze zoo“ vznikl jako okamžitý nápad v době, kdy jsme museli zoo uzavřít kvůli pandemii koronaviru. Natáčeli jsme krátká videa z areálu zoo bez návštěvníků a později jsme začali přidávat i záběry ze zákulisí zoo, například z porodu slůňat. Založili jsme speciální YouTube kanál, který plníme videy od ošetřovatelů,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Tato videa jsou na portálu YouTube k dispozici v HD rozlišení. Pokročilá umělá inteligence televizoru umístěném v pražské zoo však dokáže obraz vylepšit až do rozlišení 8K, díky čemuž se obraz blíží realitě se všemi detaily i hloubkou zobrazení.

Samsung pro tento projekt zapůjčil pět telefonů nejvyšší řady Galaxy S20 a televizor QLED 8K. „Ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradou tak můžeme veřejně deklarovat schopnost našich telefonů natáčet ve vysokém rozlišení a zároveň tento obsah reprodukovat na televizoru QLED 8K, který jej pomocí umělé inteligence převede do rozlišení 8K,“ konstatuje Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.´Zároveň během této spolupráce vznikne i originální video ze zázemí pražské zoo v nativním 8K rozlišení. „Vzhledem k tomu, že nativního video obsahu v 8K rozlišení je zatím opravdu minimum, je to jedna z mála možností, jak se s ním setkat,“ dodává Michal Forejt.

Videa „Krátce ze zoo“ bude možné sledovat v 8K rozlišení na televizoru QLED 8K v pražské zoo až do konce října. V nižším rozlišení HD pak budou dostupná i na internetu prostřednictvím YouTube kanálu „Krátce ze zoo“, který provozuje přímo pražská zoo.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.