Ekologický skvost GEM Tower bude napájet festival Praha Září

Green Energy Mill (GEM) je unikátní zařízení na výrobu elektřiny z větru a slunečního světla, se kterým přišli vědci z Eindhoven University of Technology. Jedná se o řešení vytvořené na míru festivalům, které jsou jinak závislé na energii z benzínových agregátů. V Praze bude GEM napájet multikulturní festival Praha Září, v rámci kterého proběhne také rodinný festival Kefírek. Nepřehlédnutelnou designovou věž si můžete zblízka prohlédnout od 11. září do 20. září na Výstavišti v Praze, a to i díky energetickému start-upu bezDodavatele. 

Energii dokáže GEM vytvářet v jakémkoliv počasí a nezapomíná se ani na designovou stránku věci. Jedná se proto o unikátní vizuální i technologický skvost, který nelze přehlédnout. „Když jsme poprvé viděli GEM na hudební přehlídce Eurosonic Noorderslag v Holandsku, věděli jsme, že chceme tuto ekologickou novinku představit v České republice,“ vysvětluje pořadatel festivalu Kefírek Michal Thomes.

Ekologie pro malé i velké rockery

„Líbí se nám hravá forma přiblížení problematiky udržitelné energetiky, domnívám se, že zaujme nejen rodiče, ale především nejmenší účastníky Kefírku, jejichž výchova k ekologickému přemýšlení je jedinou záchranou budoucnosti planety. GEM je nejen designově krásný, ale nahrazuje fosilní paliva. Navíc se stává přirozenou dominantou festivalů a místem setkávání,“ říká Thomes, který je zároveň ředitelem festivalu Rock for People.

Zelená energie doma i na festivalu

Udržitelnost je i klíčovým tématem energetického rebela s názvem bezDodavatele, který je partnerem systému GEM a festivalu Kefírek. „GEM, tedy v překladu mlýn na zelenou energii, vytváří energii prostřednictvím solárních panelů a větrné turbíny, tedy obnovitelných zdrojů jejichž růst chceme v Česku podpořit,“ vysvětluje Robert Chmelař, zakladatel start-upu bezDodavatele. 

GEM upozorňuje mimo jiné i na to, že na festivalech se běžně používají benzinové agregáty, které jsou jedním z nejméně ekologických způsobů výroby elektřiny. Návštěvníky festivalů pak motivuje k tomu, aby přešli na energii z obnovitelných zdrojů i doma. „Naším cílem je podpořit přechod českých domácností na českou zelenou energii, a proto je nám blízká nejenom myšlenka GEM, ale i partnerství s rodinným festivalem Kefírek,“ dodává Chmelař.

Součástí týmu GEM bude také Paul Schurink spoluzakladatel Green Events Netherlands, který spolupracuje na vytváření ekologicky udržitelných turné pro umělce.

Více informací o GEM Tower najdete na odkazech níže

www.gem-tower.com/

https://www.bezdodavatele.cz/gem/

YouTube: 

www.youtube.com/watch?v=61NJ9CSIgMY

www.youtube.com/watch?v=XVB–5CIF9U

O bezDodavatele:

Energetický start-up, který si klade za cíl obejít tradiční model dodavatelů energií a umožnit domácnostem nakupovat silovou elektřinu z obnovitelných zdrojů přímo od českých výrobců a zemní plyn bez zátěže emisí CO2. Vše transparentně, srozumitelně a za aktuální tržní cenu. Více informací www.bezdodavatele.cz.