Bolt vyzývá cestující, aby dnes namísto jízdy autem šli raději pěšky

Přední evropská přepravní platforma Bolt se u příležitosti Zero Emissions Day rozhodla v rámci své aplikace spustit novou kategorii – Bolt Chůze.

Bolt Chůze je:

  • ve srovnání s klasickou jízdou Boltem cenově ještě dostupnější, protože je zcela zdarma
  • v porovnání s dalšími dopravními možnostmi ještě prospěšnější pro životní prostředí a to díky nulovým emisím CO2

“V Boltu se snažíme motivovat naše uživatele k využívání udržitelnějších forem přepravy po městě a to zejména při přesunech na kratší vzdálenosti. Touto kampaní chceme připomenout, že chůze je nejzdravější formou pohybu pro lidi a vůbec nepoškozuje životní prostředí. Pokud z jakéhokoliv důvodu nemohou jít pěšky, mohou jako alternativu zvolit uhlíkově neutrální cestu autem objednanou přes aplikaci,” říká regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu Roman Sysel.

Kategorie “Bolt Chůze” bude v aplikaci nabízena po dobu jednoho dne s cílem motivovat uživatele, aby ke svým každodenním přesunům využívali ekologičtější alternativy. Aby Bolt přesvědčil co nejvíce uživatelů k pěším přesunům po městě, komunikuje tuto novinku v aplikaci, na Facebooku, na svém blogu, kde jsou zveřejněny tipy, kam mohou jít lidé na procházku, dále rozesílá e-mailingové kampaně a využívá také push notifikací v aplikaci.

V roce 2019 Bolt představil svůj dlouhodobý závazek minimalizovat dopad podnikání firmy na životní prostředí nazvaný Green Plan. Minulý týden Bolt ohlásil svůj plán do konce letošního roku dosáhnout uhlíkové negativity při provozu elektrických koloběžek.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.