HARTMANN – RICO rozšiřuje portfolio produktů šetrných k přírodě

Brno 23. září 2020 – Na nový trend v oblasti ekologie a návrat k přírodním zdrojům reaguje společnost HARTMANN – RICO očekávanou novinkou roku 2020: pod značkou Ria představuje novou řadu tampónů v biokvalitě – Ria Organic. 

HARTMANN – RICO navazuje na už zavedené ekologické produkty ze své nabídky. Dříve zavedla vatové tyčinky Bel Nature, vyrobené z certifikované 100% biobavlny navinuté na papírové tyčince, která nezatěžuje životní prostředí. V nabídce jsou i Bel Nature odličovací tampóny ze 100% biobavlny, které jsou šetrné k životnímu prostředí i pokožce. 

Portfolio bioproduktů HARTMANN nyní doplní i odvětví dámské hygieny. Ria Organic tampóny zaručují nejvyšší kvalitu použitých materiálů – biobavlna se pěstuje v ekologickém zemědělství bez použití chemických hnojiv, pesticidů, herbicidů a dalších nepřirozených zásahů. Výroba podléhá nejpřísnějším nárokům, jejichž dodržovaní se dlouhodobě kontroluje. 

Vhodné i pro vegany

Díky použití biobavlny jsou tampóny Ria Organic mimořádně šetrné k ženskému tělu i životnímu prostředí, jsou ale vhodné i pro vegany. Při výrobě běžných tampónů se jako jeden z procesních materiálů používá živočišný lůj, u Ria Organic tampónů se nahrazuje alternativou neživočišného původu. 

Dokonce i šňůrka je vyrobena ze 100% biobavlny. Žádný z materiálů, který se při výrobě produktu používá, není živočišného původu. Ani produkty ani materiály se netestují na zvířatech.

Tampóny Ria Organic se vyrábějí ve dvou velikostech, ve dvou variantách savosti: NORMAL a SUPER.

Tampóny jsou k dostání ve vybraných drogeriích a hypermarketech za doporučenou cenu 80 Kč nebo na www.lekarnahartmann.cz.

Společnost HARTMANN – RICO 

Společnost HARTMANN – RICO, a. s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. Více než 20 let působí HARTMANN – RICO také na území Slovenska se sídlem v Bratislavě. HARTMANN – RICO zaměstnává celkově více než 1 650 zaměstnanců.