Western Digital posiluje rostoucí trh záznamových video systémů s umělou inteligencí a rozšiřuje produktovou řadu WD Purple

Kombinace nového pevného disku HDD s kapacitou 18 TB, paměťové karty microSD 1 TB a ověřeného software optimalizovaného pro nepřetržité pracovní zatížení 24/7 přináší kapacitu, výkon a odolnost, která je vyžadována u záznamových zařízení, chytrých kamer, NVR zařízení podporující hluboké učení a aplikací pro analýzu videa

San José, Kalifornie/Praha – 23. 9. 2020 – Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) dnes oznámila rozšíření produktové řady WD Purple™ o pevný disk s nejvyšší kapacitou v odvětví 18 TB*, který je určen pro kamerové dohledové systémy DVR a NVR a pro zařízení poskytující analytické zpracování dat. Dále bylo oznámeno uvedení paměťové karty WD Purple SC QD101 microSD™ s kapacitou 1 TB* určené pro kamery podporující umělou inteligenci. Tyto nové produkty umožní zákazníkům navrhovat a sestavovat řešení pro celou řadu pracovních zatížení u chytrého videa. Stále více se v tomto odvětví využívá hluboké učení a analytické zpracování dat, všechny disky řady WD Purple díky své optimalizaci napomáhají v minimalizaci ztrát snímků a nežádoucí pixelace, vylepšují celkové přehrávání záznamu a posilují streamování u pracovní zátěže v nepřetržitém provozu 24/7 – od nahrání záznamu přes jeho uložení a dlouhodobé zálohování. 

Komerční stavby, veřejný prostor a samospráva, všechny firmy zrychlují využívání umělé inteligence (AI) a hlubokého učení, aby umožnily rozvoj automatizace a zvýšily efektivitu, která nakonec pomůže vytvořit bezpečnější a lepší prostředí pro zaměstnance, zákazníky a občany. Algoritmy hlubokého učení, hlad po datech vytvořený špičkovými ekosystémy a internetem věcí vyžadují vyšší rozlišení pro lepší přesnost a zvyšují potřebu ukládací kapacity v kamerách a zařízeních NVR. V nedávno zveřejněné zprávě společnosti Omnia (Video Surveillance & Analytics Intelligence Service, červenec 2020) se uvádí, že dodávky kamer podporující algoritmy hlubokého učení porostou ve složené roční míře růstu za pětileté období 2019 – 2024 o 67 %, zařízení NVR podporující analýzu dat s využitím analýz hlubokého učení porostou o 37 %, současně dodávky zařízení pro analýzu videa porostou o 43 %. Navíc výzkum zadaný společností Western Digital v roce 2020 zjistil, že 76 % firem a společností přijímá stále rostoucí roli umělé inteligence a analýzy video záznamů v jejich nasazení a používání.

Za hranice možností hardwaru

Firmware, který používá Western Digital u svých HDD disků WD Purple pro optimalizaci a správu dat, hraje klíčovou roli ve vylepšování systémových možností a také ve správě a řízení aplikací pro chytré video podporující umělou inteligenci. Tato kombinace napomáhá zákazníkům zlepšit výkon, spolehlivost a odolnost a dosáhnout celkově lepšího operačního výkonu a také snížit celkové náklady na vlastnictví. Technologie Western Digital AllFrame™ u pevných disků WD Purple poskytuje extenzivní ukládání do vyrovnávací paměti a streamování, a chrání tak záznam před ztrátou dat a udržuje bezpečné streamování. Řešení využívající analytický software  Western Digital Device Analytics™ pro pevné disky zajišťuje monitorování a analýzu stavu disku a umožnuje uživatelům odhalit problémové podmínky provozu disku a poskytuje návod, jak problém odstranit ještě před případnou poruchou.

Pevný disk WD Purple 18 TB HDD  

Nový pevný disk WD Purple 18 TB s nejvyšší kapacitou v odvětví disků pro dohledové kamerové systémy je navržen pro zařízení NVR a aplikace pro analýzu videa a také pro zařízení podporující jednotku GPU pro zajištění videozáznamu v reálném čase a pro jeho následnou analýzu. Nový pevný disk s kapacitou 18 TB nabízí o 28 % více kapacity než předchozí generace a má dostatek ukládací kapacity pro zálohování videozáznamu, poskytování referenčních snímků i metadat a také pro podporu efektivnějšího využití umělé inteligence. Pevné disky WD Purple jsou nyní k dostání v kapacitách 8 až 18 TB, mají technologii AllFrame, která podporuje záznam až ze 64 kamer s HD rozlišením a dalších 32 streamovacích kanálů pro analýzu dat s využitím hlubokého učení.

Paměťová karta WD Purple SC QD101 1TB microSD

Nová paměťová karta WD Purple 1 TB microSD  je navržena pro kamery, které podporují umělou inteligenci, bezpečnostní kamery a periferní zařízení. Může sloužit jako primárná úložiště nebo úložiště pro zálohování dat. Využívá technologii Western Digital 3D NAND s 96 vrstvami a poskytuje kombinaci vysoké odolnosti (500 P/E) a kapacity. Nyní je nabízena v kapacitách* 1 TB, 512 GB, 256 GB, 128 GB, 64 GB a 32 GB. 

Odolná, s vysokou životností, karta WD Purple microSD odolá nepřiznivým vlivům počasí, vlhkosti a spolehlivě pracuje v rozmezí okolních teplot od -25 do 85 °C. S kompatibilními kamerami je možné využít i nástroj pro monitorování stavu karty, který poskytuje integrátorům a technikům informace o zbývající životnosti a umožní jim předem, pokud je to nutné, provést servisní zásah.

Dostupnost 

Pevný disk WD Purple 18 TB bude k dostání od října 2020, paměťová karta WD Purple SC QD101 1 TB microSD pak v listopadu 2020. 

       „Nové disky WD Purple jsou unikátně navrženy pro potřeby periferních a dalších zařízení pro analýzu dat z videozáznamů a umožní zákazníkům získat hlubší přístup do svých dat z obrazového záznamu,” říká Tim Palmquist, viceprezident pro Severní a Jižní Ameriku společnosti Milestone Systems, a dodává: „Jako firma s vedoucím postavením ve vývoji otevřených a nezávislých platforem pro IP dohledové systémy oceňujeme náš vztah s Western Digital a jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat na datových úložištích, které podporují umělou inteligenci a hluboké učení, ale také násobné streamování při neustálém zvyšování rozlišení.”  

       „Po celém světě u našich zákazníky posilujeme digitální transformaci a spoléháme na strategické partnery, jako je Western Digital, který poskytuje spolehlivá řešení pro ukládání dat s vysokým výkonem,” říká Martin Renkis, generální manažer pro zabezpečení globálních cloudových řešení společnosti Johnson Controls, a dodává: „Dnes každé cloudové zařízení Tyco pro dohledové video využívá disky WD Purple. Bylo tomu tak i mnoho let před tím. Neustále se spoléháme na Western Digital a víme, že poskytne pokročilá řešení, která vyžadují naši zákazníci. S využitím technologií Western Digital děláme svět bezpečnějším místem.”

Eric Spanneut, viceprezident pro klientská řešení a chytré video společnosti Western Digital, komentuje: „Úzká spolupráce s našimi zákazníky a partnery v našem ekosystému nám poskytuje jedinečný vhled a cílení na poskytování řešení, která jsou optimalizovaná pro většinu pokročilých pracovních zatížení u bezpečnostních kamerových systémů. Umělá inteligence pohání potřebu pro pokročilejší možnosti disků, tak aby držely krok s požadavky na výkon, obzvlášť s tím, jak roste rozlišení videa a počet streamovacích kanálů. Jsme v jedinečné pozici, kdy kombinace našeho software a rostoucí portfolio produktů dělá naše produkty ideálním řešením pro použití u široké řady aplikací pro chytré video.”

Portfolio produktů Western Digital je stavěno na míru vybraným aplikacím

Nové disky WD Purple rozšiřují portfolio řešení využívající pevné a SSD disky Western Digital, které je stavěno na míru celé šíři potřeb trhu. Tato nabídka dále nově zahrnuje i 16TB a 18TB pevné disky WD Red™ Pro pro NAS systémy určené do segmentu SMB (It’s Here! WD Red™ Pro 16TB & 18TB for Growing Productivity), dále také řešení s pevnými disky podnikové třídy s kapacitou 16 TB a 18 TB WD Gold™ a SSD disky WD Gold NVMe™, řešení využívající disky WD Black™, které vycházejí vstříc požadavkům hráčů počítačových her, a také disky WD Blue™ a WD Green™ SSD, které pomáhají zvýšit výkon běžných počítačů. * Tato řešení jsou k dostání prostřednictvím vybraných distributor a resellerů, systémových integrátorů a také v internetovém obchodě Western Digital Store.

Zdroje:  

Blog: https://blog.westerndigital.com/smart-video-survey-results/ 

Blog: https://blog.westerndigital.com/wd-purple-microsd-cards-security-cameras-ai-and-4k-future/

Blog: https://blog.westerndigital.com/ready-rise-smart-fleets/

Blog: https://blog.westerndigital.com/sustainability-company-world-class-surveillance/

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

*Pro popis ukládací kapacity 1 GB = 1 milarda bajtů 1 TB = jeden bilion bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být nižší v závislosti na operačním prostředí.