Qerko digitalizuje gastronomii a meziročně vyrostlo 13krát. Všimli si toho i v Lupě – Qerko je ve finále Křišťálové lupy 2020

Praha, 24. září – Anketa Křišťálová lupa, která oceňuje nejoblíbenější české internetové projekty, zveřejnila nominace pro letošní ročník. Divácké hlasování probíhá na webových stránkách od 23. září do 2. listopadu. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 26. listopadu. Mezi finalisty se tento rok probojovala i aplikace Qerko, která přináší revoluci do plateb v restauracích. Za pomoci QR kódu umožňuje hostům okamžitou úhradu útraty v podniku přímo u stolu. V aplikaci si každý jednoduše vybere svoje objednávky a jedním swajpnutím je zaplatí. Qerko šetří čas hostům a především často velice vytížené obsluze, navíc je zelené, protože se netisknou zbytečné účtenky. O první místo v kategorii Nástroje a služby se popere se stálicemi jako jsou Mapy.cz či Filmtoro, ale také s dalšími nadějnými projekty jako Hlídač státu, Reservio, Dámeroušky, Intersucho.cz, Pošta Online, Trhknih.cz a Zásilky – Liftago. Qerko je nominováno do Křišťálové lupy necelé dva roky od spuštění aplikace.

“Musím říct, že nás nominace překvapila, ale velice mile. Jsme totiž relativně mladá firma. Do ankety se dostávají ty nejlepší české digitální projekty, takže je nám ctí, být tento rok mezi nimi. Nominace je zároveň takovým utvrzením, že jako firma směřujeme správnou cestou, ale zároveň i závazek se pořád vyvíjet a zlepšovat, tak abychom podnikům i hostům přinášeli tu nejlepší službu,” říká Lukáš Kovač, spoluzakladatel a CEO Qerka.

Revoluce v gastronomii

Qerko aktuálně využívá přes 300 restaurací napříč Českou republikou, nejvíce jich je v Praze a patří mezi ně například Kolkovna, Automat Churchill od Perfect Canteen, Radegastovna, Potrefená husa, Pivo Karlín či bistro Etapa. Aplikace má již 35 tisíc uživatelů, kteří pomocí QR kódu platí svoji útratu, 50 % ji používá pravidelně. Qerko je mezi pěti nejoblíbenějšími appkami na App Store v kategorii jídlo a pití, a to se projevuje i na pravidelném mezitýdenní nárůstu plateb až o 40 %. Jeho největší výhodou je ušetření času hostům i obsluze především v čase obědu, kdy obsluha nestíhá. 

V současné době je aktuální i téma bezpečnosti a ochrany zdraví personálu i hostů při placení. Jelikož celý proces úhrady probíhá bez asistence obsluhy, tak se jedná o nejbezpečnější způsob, nepředává se žádný terminál ani hotovost a nedochází k nadměrnému osobnímu kontaktu. Další výhodou pro uživatele je integrace stravenkových karet Sodexo a Edenred, které dohromady tvoří 80 % stravenkového trhu, takže přes aplikaci mohou platit i jejich majitelé a být tak ve větším bezpečí.

Křišťálová lupa 2020 – Cena českého internetu

Letos proběhne již 15. ročník Křišťálové lupy, kterou pořádá největší server o českém internetu Lupa.cz. Anketa oceňuje nejlepší a nejoblíbenější digitální projekty. Má diváckou a odbornou část. Internetová veřejnost rozhoduje v kategoriích: Cena popularity, Internetové obchodování, Nástroje a služby, One (wo)man show, On-line video, Podcast roku, Zájmové weby a Zpravodajství a publicistika. Odborná porota vybírá z těchto: Anticena, E-commerce inspirace, Globální projekty českých tvůrců, Marketingová inspirace, Obsahová inspirace, Osobnost roku, Projekt roku a Veřejně prospěšná služba.

O Qerku

Qerko je revoluce v gastronomii. Mobilní aplikace umožňuje zákazníkům pomocí QR kódu okamžitou úhradu útraty v restauraci. Každý může platit to, co měl. Už žádné dohromady či zvlášť a poprosím vás k pokladně. Obsluha má více času na samotný servis a ušetří čas strávený kasírováním. Oproti platbě kartou dostává i větší spropitné. Služba je napojená přímo na pokladní systém, takže se veškeré platby propisují přímo do pokladny a obsluha je vidí. Navíc se při platbě přes aplikaci netisknou zbytečné účtenky. Qerko je rychlé, efektivní, bezpečné a zelené. Další výhodou pro podniky je nezávislost platformy, může se tak implementovat na většinu pokladních systémů. Aktuálně jich je 15, a ty využívá zhruba 80 % trhu.