Aplikace pro osobní rozvoj VOS.health chce lidem zlepšovat život skrze sebereflexi. Vizi podpořila investiční skupina Miton pěti miliony

Praha, 29. září –  Pětimilionovou investici od skupiny Miton získala aplikace VOS.health. Jedná se o moderní nástroj pro sebereflexi, který stojí na komplexní datové analýze a nejnovějších technologiích. Svým uživatelům nabízí praktické a odborně podložené rady, jak v sobě najít jistotu, zažívat méně stresu a prožívat spokojenější život. Základem první verze VOS.health je digitalizovananý deník. 

Jak to funguje

Aplikace každý den pokládá svému uživateli jednu personalizovanou otázku týkající se jeho osobnosti a duševního rozpoložení. VOS.health z dílny studia Qusion je odpovědí na otázku, zda je v moci digitálních technologii zlepšit každodenní život. 

Investiční skupina Miton, která má ve svém portfoliu značky jako Rohlík.cz, Bonami, Glami, Driveto či Terap.io, do aplikace investuje prostřednictvím svého nového fondu Miton Psychonauts, zaměřeného na duševní zdraví. Do něho skupina na investice z této oblasti vyčlenila desítky milionů korun.

“V dnešní uspěchané době nemají lidé sami na sebe skoro žádný čas a neuvědomují si, že je velice důležité si ho udělat. Motto naší nové appky zní: Reflect on life, grow in mind. A my věříme, že přesně tak to je. To, že přinášíme na trh užitečný produkt, se odráží i v tom, že se nás rozhodl podpořit Miton. Investici využijeme na další vývoj produktu, marketing a rozšíření spolupráce s odborníky v oblasti duševního zdraví.” říká Jiří Diblík, zakladatel a CEO Qusion.

Sebereflexí k sebepoznání

Aplikace VOS.health je vyvíjena za dohledu odborníků na psychologii a mentální zdraví. Snoubí v sobě nejmodernější technologie a vědecké poznání, tak aby mohla v budoucnu uživateli na základě komplexních analýz poradit, jak se mít co nejlépe. 

V první verzi aplikace je hlavní funkcí personalizovaný seberozvojový deník, který se vás každý den zeptá na jednu otázku. Další rok obdržíte ve stejný den přesně tu samou otázku.  Svůj den také můžete reflektovat audio nahrávkou, fotografií nebo videem. VOS vás zkrátka učí jakým způsobem se sebereflektovat. Aplikace také umí pracovat s údaji z aplikace Apple Health nebo Google Fit, s daty z kalendáře, časem stráveným na telefonu nebo s daty o počasí ve vašem okolí. VOS agreguje anonymizovaná data, se kterými dále pracuje umělá inteligence, díky níž je možné hledat v těchto datech souvislosti a přinášet uživateli  konkrétní  doporučení. V dalších fázích bude produkt dostupný mimo platformy iOS a Android také pro Web nebo jako rozšíření pro prohlížeče či Slack. 

About Qusion

Qusion je softwarové, hardwarové a designové studio, které vytváří nové produkty, posouvá hranice digitalizace a pomáhá stavět moderní brandy. Tým mladých profesionálů pravidelně přináší na trh nová řešení. Firma staví na kvalitě, vizi a inovaci. Důkazem jsou klienti z řad startupů i nadnárodních korporací jako jsou například Air Bank, Innogy,Nestlé, Knihy Dobrovský, ČSOB, Bitstock, Mindpax, FaceUp či Spicker. Tým má za s sebou řadu úspěšných projektů, mobilních a webových aplikací, včetně celých digitálních platforem.w Ne Nedávno se Qusion rozšířil o Qusion Electronics (QLE), tedy hardwarovou a inženýrskou sekci. Sloučením softwaru šitého na míru konkrétnímu výrobku firma za krátkou dobu dokázala zefektivnit například proces výroby sekaček Swardman o 55 % či skelného vlákna firmy BOHEMIATEX o 85 %. 

O Mitonu

Česká investiční skupina Miton má ve svém portfoliu firmy jako Rohlík.cz, Bonami, Glami, Driveto či Biano. Do projektů z oblasti duševního zdraví Miton investuje přes svůj nově založený fond nazvaný Miton Psychonauts. Díky němu již Miton podpořil psychedelickou kliniku Psyon, londýnský startup Wavepaths, platformu pro online terapii Terap.io a naposledy také VOS.health. Na další investice do projektů, jejichž cílem je lepší duševní pohoda lidí, Miton do fondu vyčlenil desítky milionů korun.

www.miton.cz/psychonauts