Sberbank snižuje úroky půjček. Přichází s jedinečnou bonusovou sazbou ve výši 1,99 % ročně

Praha 5. 10. 2020 Sberbank od října přichází na trh s naprosto jedinečnou nabídkou bonusových úrokových sazeb ve výši 1,99 % ročně. Získá ji každý, kdo si požádá během října a listopadu o FÉR Půjčku či FÉR Konsolidaci. Sazbu 1,99 % ročně dostanou všichni klienti pro všechny výše úvěrů od 50 tisíc do 1 milionu korun, kteří mají dobrou platební morálku. Jedná se o velice atraktivní sazbu, která dosahuje úrovně hypotéčních úvěrů. Velmi výhodná je i pro konsolidace stávajících úvěrů, kde pomůže výrazně snížit měsíční splátky.

„Jsem přesvědčen, že to je nejlepší nabídka na trhu, která je ovšem časově omezená do konce listopadu 2020. Sazbu 1,99 % ročně dostanou všichni klienti s dobrou platební morálkou a je skutečně určena pro všechny výše spotřebitelských úvěrů,“ vysvětluje Roman Brychnáč, Head of Lending, a doplňuje: „Na konci října také bude končit moratorium na odklad splátek úvěrů, což jistě přiměje řadu klientů hledat výhodnější řešení pro jejich stávající úvěry. Tady může hodně pomoci právě naše konsolidace za skutečně výhodných podmínek, která klientům umožní výrazně snížit úvěrovou zátěž a tím i měsíční splátky úvěrů.“

K FÉR Půjčce a Konsolidaci banka nabízí sjednání i kvalitního Pojištění schopnosti splácet, které rozsahem krytí a pojistného plnění patří ke špičce na trhu. „Zvláště v době koronavirové krize, kdy mohou mít klienti obavu ze ztráty zaměstnání, má při rozhodování o nové půjčce opravdu velkou přidanou hodnotu a stojí jen pár korun měsíčně navíc,“ vysvětluje Roman Brychnáč. 

Sberbank eviduje vysoký počet žádostí o konsolidace stávajících úvěrů do jednoho za výhodnějších podmínek. Častěji si o konsolidaci žádají muži než ženy, více než 2/3 tvoří muži (67 %), zatímco žen je 1/3. Nejčastějšími žadateli jsou muži ve věkové skupině 30 až 39 let, v případě žen je to pak 40 až 49 let. FÉR Půjčku i FÉR Konsolidaci lze ve Sberbank sjednat on-line na webových stránkách, přes call centrum či na pobočce. Banka očekává zvýšený zájem o novou FÉR Půjčku a FÉR Konsolidaci s bonusovou sazbou 1,99 % ročně, kterou poskytuje od října. 

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.