Na trůn Tipsport COOL Ligy opět usedají hráči SINNERS

Králem letošní Tipsport COOL Ligy ve hře Counter Strike: Global Offensive se stávají hráči SINNERS. Ve finále dokonale otočili utkání nad týmem CZC.eSuba a poměrem 3:2 na mapy obhajují titul z jara. Bronz bere organizace Sampi, která v boji o třetí místo nedala žádnou šanci celku Enterprise a jednoznačně jej přejela 2:0. Kromě finanční odměny získaly týmy také kvalifikační body na Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách, které bude vrcholem letošní sezóny. Finálový přenos se navíc stal nejsledovanějším soutěžním vysíláním hry CS:GO v Česku na platformě Twitch letošního roku. Celkem finálový přenos zaznamenal více než 100 000 zhlédnutí. 

Tipsport COOL Liga patřila šampionům posledních dvou ročníků. Tým SINNERS jako vítěz jarní fáze a základní části v semifinále jednoznačně přešel přes celek Enterprise a svoji dominanci na české scéně chtěl potvrdit i ve finále proti svému největšímu rivalovi CZC.eSuba. Ta se v semifinále nadřela na postup více. Jejím soupeřem o postup do posledního zápasu byl nováček nejvyšší Tipsport COOL Ligy, tým Sampi. Rozhodující zápas nakonec CZC.eSuba zvládla 2:1, navíc nejtěsnějším možným rozdílem na poslední mapě. 

Ve finále, které z důvodu pandemie museli hráči odehrát z domova, se vedení ujala CZC.eSuba. Mapu Mirage ovládla 16:12. Srovnat mohli hráči SINNERS na mapě Inferno, kterou si vybral jejich soupeř. Ve vyrovnaném souboj ale nakonec bod získali opět hráči CZC.eSuba a vše spělo k překvapivému výsledku. CZC.eSuba dokonce vedla i ve třetí mapě, měla k dispozici dva championship pointy, navíc disponovala i výhodnější pozicí. SINNERS ale ukázali obrovskou vnitřní sílu a v prodloužení snížili na 2:1. Ve čtvrté mapě Vertigo, pak psychicky nalomení hráči CZC.eSuba tahali za kratší konec a finálová série tak dospěla do nejvyššího možného počtu zápasů. V něm už rozjetí SINNERS nedali eSubě šanci a po výsledku 16:4 si díky poměru 3:2 odnášejí zasloužený titul a potvrzují tak pozici nejlepšího týmu na české scéně. Kromě finanční odměny 75 000 Kč si SINNERS odnášejí i 1000 bodů do kvalifikace na Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách, které ve hře Counter-Strike: Global Offensive vyvrcholí 22. listopadu ve studiu FTV Prima.

V souboji o třetí místo zcela jednoznačně dominoval tým Sampi. Ten svému soupeři nedal žádnou šanci a po výsledcích 16:5 a 16:3 bere bronz. Hráči Enterprise tak stejně jako v jarní části, kdy hráli pod organizací Gunrunners, končí na nepopulárním čtvrtém místě a play off Tipsport COOL Ligy je tak pro ně stále zakleté. 

Živé vysílání mohli fanoušci sledovat nejenom na platformě Twitch pořádající agentury PLAYzone a na facebookových stránkách Prima COOL a jako jedinou esportovou ligu v Česku si ji diváci mohli naladit také na HbbTV skrze stanice televizní skupiny Prima. Celkem finálový přenos zaznamenal přes 100 000 zhlédnutí. Během vysílání byly v profesionálním studiu nasazeny unikátní technické vychytávky, jako je například analytická elektronická tužka, kterou u nás nabízí pouze Tipsport COOL Liga. Zpestřením finálového vysílání byl také exhibiční zápas mezi týmy KFC a Komerční banky, které tvořili hráči a herní influencerky. Diváci také mohli soutěžit o ceny od firem Logitech a Samsung.

Zápasy play off:

Semifinále

CZC.eSuba 2:1 Sampi

(8:16, 16:9, 16:14)

SINNERS vs. Enterprise

(16:9, 16:3)

O třetí místo

Sampi 2:0 Enterprise

(16:5, 16:3)

Finále 

SINNERS 3:2 CZC.eSuba

(12:16, 13:16, 19:17, 16:8, 16:4)

Konečné pořadí 1. Tipsport COOL Ligy

  1. SINNERS
  2. CZC.eSuba
  3. Sampi
  4. Enterprise
  5. Dark Tigers
  6. Eclot Gaming
  7. eEriness MARVO
  8. Sazka.Brute

Oficiální stránky Tipsport COOL Ligy:

https://www.coolliga.cz/

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa esportu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se PLAYzone strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.