Balíkový přepravce GLS ukončil hlasování veřejnosti o podpoře pro tři neziskové organizace. Daruje jim přes 104 tisíc korun

Poslední zářijový den ukončila přepravní společnost GLS hlasování veřejnosti v rámci charitativního projektu, jehož cílem bylo podělit se i s těmi, kteří to nemají v životě jednoduché. Rozhodla se proto rozdělit částku 100 000 Kč mezi tři dobročinné organizace, které vybrali samotní zaměstnanci a kurýři společnosti GLS. Během posledního týdne hlasování se ještě částka navyšovala o dalších 10 Kč za každý hlas. Celkově tedy přepravce daruje 104 060 Kč. 

Do hlasování se zapojilo celkem 820 lidí, z toho však skoro polovina přibyla až v posledním týdnu, kdy přepravce avizoval zvýšení konečného příspěvku jednotlivým organizacím   o 10 Kč za každý hlas. Částka se tak navýšila o 4 060 Kč. „Jsme moc rádi, že příspěvek navíc motivoval lidi v tom, aby svým hlasem pomohli vybrané neziskové organizaci, a podíleli se tak s námi na dobré věci,” komentuje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. 

K nominovaným organizacím patří nadační fond Kapka Naděje, který pomáhá dětským pacientům s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a těm, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Dále Dětské centrum Jihlava, jenž poskytuje péči dětem od narození do tří let věku a sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí Josefa Zimovčáka – Na kole dětem. Celková darovaná částka 104 060 Kč bude mezi organizace rozdělena následovně – nadační fond Kapka Naděje dostane 72 930 Kč, Dětské centrum Jihlava 15 650 Kč a projekt Na kole dětem bude obdarován částkou 15 480 Kč. 

Výsledky jsou zveřejněny také na Facebookové stránce GLS Česká republika a na webu pomahame.gls-czech.cz

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.

Označeno tagem