Raiffeisen stavební spořitelna

Praha, 7. října 2020 – Společnost Dell Technologie představila nové modely notebooků Dell XPS 13, XPS 13 2v1 a XPS 13 Developer Editon, které patří k prvním počítačům vybaveným 11. generací procesorů Intel. Můžou se chlubit také grafickou kartou Intel Xe a portem Thunderbolt 4. Navíc je celá letošní rodina notebooků XPS dodávána v balení využívajícím udržitelné materiály včetně recyklovaných plastů vytažených z oceánu. 

V novém XPS 13 se kromě nejnovějších procesorů nachází oproti přechozí verzi také vylepšená paměť LPDDR4x s taktem 4 267 MHz. Nejnovější porty Thunderbolt 4 přidávají další bezpečnostní vrstvu a také možnost přenášet obraz na externí 8K displej (nebo dva 4K). Elegantní vzhled dodává odolná konstrukce ze strojově opracovaného hliníku a uhlíkových vláken. Varianta 2v1 disponuje také IR kamerou s podporou funkce Windows Hello.

XPS 13 Developer Edition  je postavený na operačním systému Linux s předinstalovanou verzí Ubuntu 20.04 LTS. Na základě zpětné vazby od komunity developerů umožnil Dell uživatelům přejít ze systému Windows na Linux. Ten si mohou zdarma stáhnout zde. A to i v případě, že si původně nezakoupili verzi Developer Edition. Oba systémy mohou na počítači fungovat společně, případně lze Ubuntu používat jako hlavní systém.

Celá rodina notebooků XPS 2020 nyní přichází zabalená ve stylovém dárkovém balení, které je vyrobené z udržitelných materiálů, včetně recyklovaných plastů z oceánu, lokálně recyklovaného plastu a recyklovaného papíru. Tím se Dell dostává o krok blíže k dosažení cíle používat do roku 2030 pro všechny produkty 100% udržitelné obaly.

Další zdroje

Press kit s fotografiemi 

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní éře dat.