Eve thermo zajistí tepelnou pohodu, úspory i ekologický přístup v nastávající topné sezóně

Německý výrobce zpřístupňuje funkce chytré domácnosti s maximálním důrazem na bezpečnost a soukromí. Pro hlasové ovládání výrobce doporučuje nový Apple HomePod mini, který je dosud nejdostupnějším Apple Home Hub zařízením.

Praha, 20. října 2020 Topná sezóna začíná a spolu s ní si mnozí kladou otázky týkající se úspor energií, modernizace i zvýšení tepelného komfortu v domácnosti. Tradičně by se týkaly především zdroje tepla, ale v dnešní době může být sofistikovanou a dostupnou odpovědí chytrá domácnost. Do ní spadají i termostatické hlavice Eve Thermo německého výrobce Eve Systems. Umožní řízení teploty v jednotlivých místnostech, čímž usnadní nastavení optimální tepelné pohody v koupelnách, obývacích pokojích i ložnicích, a navíc nabídnou možnost nastavit pro každou místnost jiný časový režim. Tím Eve Thermo zajistí i nezanedbatelné úspory energií a v důsledku i finančních prostředků uživatelů. Ti si díky bohaté instalační sadě snadno domácí topnou sestavu vylepší svépomocí, aniž by potřebovali oslovit topenáře. Za jeho služby ušetří i díky funkci péče o regulační ventily, které Eve Thermo ochrání před zaseknutím a zanesením vodním kamenem. V souladu se zásadami výrobce navíc celý systém funguje nezávisle na internetovém připojení a nevyužívá žádné centralizované správy z cloudu. Zákazníci si tak mohou být jistí, že za pohodlí a úspory neplatí svým soukromím.

Termostatické hlavice Eve thermo jsou dostupné v obchodě Alza.cz, síti prodejen iStyle a u vybraných partnerů za cenu 1 790 Kč.

Teplo tehdy, kdy je třeba

Tradiční nastavení otopného systému spoléhá na fixní nastavení termostatických hlavic, které na začátku topné sezóny nastavíme na konkrétní teplotu a pak s nimi nemanipulujeme. Časovou regulaci pak zajišťuje termostat tepelného zdroje, který umožňuje snížit produkci tepla v době, kdy se nacházíme mimo domácnost a opět ji zvýšit v čase, kdy předpokládáme návrat. Teploty jednotlivých místností jsou ale nastaveny fixně. Pokud je zdrojem tepla teplárna, tak dokonce nemáme možnosti regulace téměř žádné. I proto Eve Thermo ocení především obyvatelé bytů a novostaveb, ve kterých nemají přímou kontrolu nad tepelným zdrojem.

Chytrá domácnost a chytré termostatické hlavice tak mohou představovat skutečnou revoluci díky možnosti regulovat každou místnost zvlášť. Není třeba 26 °C v koupelně ve chvíli, kdy sledujeme televizor v obývacím pokoji a stejně tak není třeba mít v obývacím pokoji 22 °C, když usínáme v ložnici. Díky decentralizované správě jednotlivých radiátorů můžeme ušetřený výkon v jedné z místností snadno využít v další. Úspory způsobené regulací tak nevznikají pouze ve chvíli, kdy domácnost opustíme, ale dosahujeme jich v průběhu celého dne. Vyšší flexibilita celého systému navíc zajistí i zvýšený komfort.

Další nezanedbatelnou výhodou je možnost kdykoliv snadno přednastavený plán optimalizovat prostřednictvím iPhonu, či iPadu. To umožňuje celý systém perfektně vyladit tak, aby fungoval v souladu s běžným chodem domácnosti i jej krátkodobě upravit, kdykoli je třeba. To uživatelé ocení při neočekávaně brzkém návratu z práce, nebo naopak při odjezdu na víkend či vícedenní dovolenou.

Maximálně pohodlné ovládání a automatizace

Díky integraci se systémem chytré domácnosti Apple Home Kit, který nedávno obohatil dostupný reproduktor HomePod mini, je možné celý systém ovládat snadno hlasem. Asistentka Apple Siri zajistí vše potřebné. Je libo nastavit vyšší teplotu v koupelně při přípravě večeře a chystání se do ložnice? Vše lze změnit snadným pokynem. Jednotlivé radiátory či jejich skupiny lze při prvním spuštění pojmenovat v souladu s názvem místnosti, ve které se nachází.

Systém dokonce dokáže v některých případech sám vyhodnotit, že je třeba upravit nastavení topného plánu. Jakmile v kalendáři uživatele objeví například prodloužený víkend, použije v příslušných dnech víkendové schéma, které předpokládá, že je rodina doma. Vše bez nutnosti zásahu uživatele.

Nechybí ani funkce rozpoznání otevřeného okna. Jakmile se obyvatelé domácnosti rozhodnou pro větrání, hlavice detekuje extrémní změnu teploty a uzavře ventil tak, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám. Pro okamžitou detekci i v případě, že se radiátor nenachází přímo pod oknem lze navíc využít magnetické senzory Eve Door & Window. Po uzavření okna naopak hlavice ventil znovu otevře tak, aby bylo co nejrychleji dosaženo nastavené teploty. Uživatelé si tak mohou být jisti maximálně ekologickým přístupem i tepelným komfortem. Třešničkou na dortu je péče o regulační ventily radiátorů. Ty Eve Thermo jednou za 3 týdny zcela uzavře a otevře, čímž zamezí usazování vodního kamene i jejich zaseknutí a ušetří tak nezanedbatelné náklady s jejich výměnou a opětovným napouštěním celého topného okruhu.

Soukromí a bezpečnost i jistota trvalého fungování

Jednou ze zásad společnosti Eve Systems je důraz na soukromí a bezpečnost. I proto hlavice Eve Thermo nevyužívají pro své řízení žádná externí úložiště a cloudové služby. Veškerá data a nastavení jsou zpracovávána přímo v zařízení. Uživatelé tak nemusí mít strach ze sběru dat za účely marketingového profilování ani z dalších významnějších způsobů narušení soukromí. S ekosystémem Eve budou vždy tím, kdo má nad zakoupeným zařízením maximální kontrolu.

I proto využívají produkty Eve Systems ekosystému Apple Home Kit, který například videozáznamy vyhodnocuje lokálně na zařízeních typu Home Hub. Může jím být Apple TV, Apple HomePod a také nově představený HomePod mini. Ten se postará nejen o automatizaci, ale také o hlasové ovládání domácnosti, přehrávání hudby a zpřístupnění osobní asistentky Siri. Funkce Intercom navíc usnadní i komunikaci v rámci domácnosti. Jde o nejpraktičtější a zároveň nejdostupnější domácí bránu pro Apple Home Kit v historii.  

Vedlejším efektem výše zmíněné zásady je i jistota 100% funkčnosti za všech okolností. Na rozdíl od zařízení spoléhajících na cloudové řízení jsou produkty Eve naprosto nezávislé a nehrozí tedy, že by přišly o svou funkčnost ve chvíli, kdy se výrobce rozhodne příslušné servery vypnout, nebo ukončit podporu starších verzí produktu.

O společnosti Eve Systems

Eve Systems je německou společností založenou v roce 1999, která se zaměřuje na vývoj a výrobu zařízení chytré domácnosti. V jejich portfoliu se nachází chytré osvětlení, zásuvky, čidla, termostatické hlavice i bezpečnostní kamery. S jejich pomocí posouvají řešení běžných domácích otázek na novou úroveň, která zajišťuje pohodlí, bezpečnost i úspory energií. Výrobce své produkty vyvíjí s využitím vlastních kapacit pro bezpečný ekosystém produktů značky Apple. Činí tak i proto, že jednou ze základních hodnot společnosti je důraz na bezpečí a soukromí uživatelů. Vedení společnosti totiž trvá na tom, že co se stane doma musí doma i zůstat.