Aplikace Bolt dnes vstupuje do Brna

Přepravní platforma Bolt se od dnešního dne rozšiřuje do Brna. Na místní trh se rozhodla vstoupit, protože jak ze strany partnerských řidičů, tak cestujících evidovala extrémní poptávku po svých svých službách. Rozšíření do Brna bylo umožněno díky nové legislativě, která vstoupila v platnost na začátku letošního července.

“Na spuštění naší aplikace v Brně jsme pracovali několik měsíců. Brno je moderní město, avšak kvalita taxislužeb tomu vůbec neodpovídá. Odvoz autem byl drahý a kvalita poskytované služby nízká. Věříme, že místní lidé si naši službu rychle oblíbí a budou ji pravidelně využívat. Oslovit bychom je chtěli zejména vyšší kvalitou a dostupnějšími cenami. Partnerským řidičům jsme díky technologickým inovacím schopni nabídnout vyšší výdělky, než na které byli doposud zvyklí,” prohlašuje ke spuštění Jakub Dvořák, manažer Boltu pro Českou republiku.

“Spuštění Boltu v Brně velmi vítáme. Zvýšení konkurence na trhu má pozitivní efekt pro koncového zákazníka. Ze vstupu další platformy do Brna budou profitovat jak místní obyvatelé, tak návštěvníci našeho města. Na spolupráci s Boltem si velmi cením toho, že jeho české vedení s námi plán vstupu do Brna konzultovalo a aktivně se zabývali veškerými připomínkami, které jsme při jednáních vznesli,” dodává radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Lidé si mohou do svých chytrých telefonů aplikaci Bolt nainstalovat z Google Play nebo App Store. Po jejím nainstalování a otevření si mohou objednat jízdu s partnerským řidičem Boltu, který cestujícího vyzvedne na předem určeném místě. Platba za jízdu probíhá s pomocí platební karty, jejíž údaje jsou uloženy v aplikaci nebo hotovostí. Po skončení jízdy může cestující ohodnotit úroveň služby poskytnuté řidičem a to tím, že může udělit až pět hvězdiček (při úplné spokojenosti). Dlouhodobě mohou své služby v aplikaci nabízet pouze ti řidiči, kteří dosahují nejvyššího hodnocení.

V průběhu května Bolt získal investici ve výši 2,7 miliardy korun od investičního fondu Naya Capital. Více než 300 milionů Kč plánuje využít na expanzi všech služeb, které aktuálně nabízí, do dalších českých a moravských měst. Bolt v současné době vedle přepravy auty provozuje také sdílené elektrické koloběžky v Olomouci, Boskovicích a Pardubicích a sdílená elektrická kola v Praze. Hotové jídlo z restaurací si s pomocí aplikace Bolt Food mohou objednat lidé v Praze.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.

Označeno tagem