Y Soft zaměstnavatelem regionu 2020 v Jihomoravském kraji

— Y Soft získal ocenění v tradičním žebříčku Sodexo zaměstnavatel roku 2020 zejména díky svým inovativním programům zaměstnanecké péče —


Brno (Česká republika), 23. 10. 2020 – Společnost Y Soft Corporation a.s., česká firma s globální působností, pomáhající společnostem po celém světě s digitální transformací, byla oceněna titulem Zaměstnavatel regionu v Jihomoravském kraji v rámci vyhlášení regionálních výsledků soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 v kategorii firem do 500 zaměstnanců, čímž Y Soft postupuje i do celostátního kola soutěže.

Porota soutěže u Y Softu ocenila zejména skvělé výsledky u klíčových indikátorů týkajících se rozvoje zaměstnanců a jejich dlouhodobého růstu v rámci organizace a míru investice do – pro Y Soft tradičních a specifických – CSR a dobrovolnických programů zaměřených na rozvoj občanské společnosti.

„Ocenění Zaměstnavatel regionu si velmi vážím. Je to pro mě potvrzení, že i ostatní vnímají péči o zaměstnance jako klíčový faktor úspěchu firmy. Často říkám zaměstnancům, že pokud je to u nás nebaví, mají jít pracovat jinam. Naší filozofií je, že práce u nás musí lidi bavit, a my k tomu musíme vytvářet vhodné podmínky. Spokojený zaměstnanec se totiž rovná spokojený zákazník,“ řekl Václav Muchna, spoluzakladatel a CEO společnosti Y Soft.

Slova Václava Muchny potvrzuje i další oblast, kde Y Soft získal nejvyšší hodnocení, a sice stabilita zaměstnanců, která se díky vytvořeným podmínkám pro lidi projevuje nízkou mírou fluktuace.

„Y Softeři jsou pro nás vždy na prvním místě. Naším dlouhodobým cílem je vytvořit pro lidi přátelské a motivační prostředí, které jim zároveň umožňuje se rozvíjet a efektivně pracovat. Máme velkou výhodu v tom, že jsme opravdu globální firma s apetitem pro růst, takže o příležitosti u nás není nouze. V současné době čelíme velké změně v podobě práce z domu u 95 % našich zaměstnanců, což vyžaduje schopnost najít novou cestu, jak pro lidi takové prostředí udržet a neztratit přitom lidský kontakt a firemní kulturu. Ocenění zaměstnavatele regionu pro nás představuje hozenou rukavici do budoucna právě s ohledem na tyto změny, ke kterým v oblasti kolaborace a komunikace dochází“ uvedl
Jaroslav Bělehrad, HR ředitel Y Soft.

O soutěži

Ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku je součástí Výročních cen Klubu zaměstnavatelů 2020.

Hodnocení Zaměstnavatel roku se již od roku 2003 zaměřuje na společnosti v České republice z pohledu lidských zdrojů. Smyslem soutěže je přiblížit lidem společnosti s výborným přístupem ke svým zaměstnancům, a to nejen celostátně, ale i v jednotlivých regionech.

Soutěž zviditelněním těchto společností pomáhá rozvíjet oblast lidských zdrojů v České republice, a to bez ohledu na jejich historii, velikost, a dokonce i odvětví. Hodnocení probíhá celosvětově uznávanou metodikou Saratoga
od společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika. Kromě jiných výhod Saratoga nejprve porovnává firmy
v jejich sektoru a až výsledné oborové skóre si hodnocený přináší do celkového pořadí.

Generálním partnerem soutěže je již dvanáctým rokem společnost Sodexo. Spolupráce špičkového poskytovatele zaměstnaneckých služeb a benefitů s nejlepšími zaměstnavateli v zemi je všestranně přínosnou kombinací.


O Y Softu

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště  společnostem kategorie enterprise, malých a středních podniků a vzdělávacímu sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše nástroje integrované v rámci  platformy YSoft SAFEQ pomáhají zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení YSoft SAFEQ mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů. Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie (APAC). Více informací naleznete na www.ysoft.com.

Ochranné známky: Y Soft, YSoft OMNI Series, YSoft OMNI Bridge, YSoft OMNI Apps, YSoft UP365, YSoft SAFEQ, YSoft SAFEQ Cloud, YSoft SAFEQ Breeze, and YSoft SAFEQ CloudPro jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Y Soft Corporation, a.s. v Evropské unii a/nebo v jednotlivých zemích. Všechny ostatní ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.