Nové tlačítkové telefony Nokia 6300 4G a Nokie 8000 4G zaujmou moderní konektivitou a designem inspirovaným původními modely

Praha, 12. listopadu 2020 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dva nejnovější přírůstky do rodiny klasických tlačítkových telefonů – Nokia 6300 4G a Nokia 8000 4G. Ty přináší základní funkce pro každý den, skvěle rozvrženou klávesnici a svěží design, který zaujme na první pohled.  

Nokia 6300 4G po designové stránce čerpá z odkazu svého předchůdce a nabízí moderní možnosti komunikace například skrze aplikace WhatsApp. Pro ty, kteří hledají více funkcí a prémiový vzhled, přichází elegantní Nokia 8000 4G s luxusním designem a jedinečnými barvami. U obou telefonů je samozřejmostí 4G konektivita, pro co nejlepší spojení s přáteli a rodinou. Tu navíc lze během okamžiku využít pro vytvoření WiFi hotspotu a rozšířit tak internet i pro svá další zařízení. Oba telefony potěší také dlouhou výdrží na jedno nabití, která udrží telefon v provozu několik dní. Díky předinstalovanému obchodu KaiStore, mají obě novinky přístup ke stovkám aplikací jako jsou Facebook, YouTube nebo Google Mapy. Přítomný je i Google Asistent, který kdykoliv a na cokoliv najde odpověď pouhým hlasovým příkazem.

Juho Sarvikas, CPO a VP ve společnosti HMD Global sdělil:

 „Vzhledem k tomu, že se svět kolem nás stále proměňuje, chtěli jsme fanouškům a jejich rodinám poskytnout další jistotu v podobě tlačítkových telefonů. Díky těm mohou zůstat ve spojení jak se svou prací, tak i s rodinou. Cenově dostupná Nokia 6300 4G i krásná Nokia 8000 4G nabízí skvělou konektivitu, styl, čerpající z našeho skandinávského dědictví a mnoho funkcí, které jsou běžnou součástí moderního života. Oba telefony se navíc mohou snadno proměnit na Wi-Fi hotspoty, které zajistí připojení k internetu i na dalších zařízeních. Jako společnost klademe velký důraz na roli, kterou telefony hrají
v životě mnoha lidí. Naším cílem je spojit ty, kteří to nejvíce potřebují, a dát našim fanouškům příležitost vybrat si, který telefon nejlépe vyhovuje jejich životnímu stylu.”

Nokia 6300 4G

Nokia 6300 4G je po designové stránce inspirována svým předchůdcem a nabízí moderní funkce v klasickém tlačítkovém provedení. Jedná se o doposud nejdostupnější telefon Nokia s možností komunikovat skrz aplikaci WhatsApp. Díky 4G připojení je ideální volbou pro ty, kteří hledají klasický telefon s možností co nejlepšího spojení s rodinou a přáteli. Bez problému si poradí s přehráváním videí na YouTube, procházením obsahu v aplikaci Facebook a díky stovkám aplikací v obchodě KaiStore tím jeho schopnosti zdaleka nekončí.

Nokia 6300 4G nabídne operační systém KaiOS a je skvěle optimalizována pro každodenní použití
a úkoly díky použití procesoru Qualcomm® Snapdragon™ 210. Navíc díky přítomnosti Google Asistenta lze telefon nechat na stole a ovládat ho pouhým hlasem.  Ani na dostatečnou odolnost se nezapomnělo. Nokia 6300 4G je vyrobena z odolného polykarbonátu, který zajistí bezpečí při pádech a nárazech.

Nokia 8000 4G

Nokia 8000 4G nabídne svěží design a skvělé konstrukční zpracování. Každá barevná varianta je inspirována barvami drahokamů, díky čemuž se telefon může pyšnit jedinečným vzhledem. Velká 2,8” obrazovka nabízí dostatek prostoru a vysoký jas pro pohodlnou práci za každých podmínek. Skvělou ergonomií se může pochlubit nejen konstrukce telefonu, ale také klávesnice. Polykarbonátové zpracování a dlouhá výdrž na jedno nabití pak zajistí, že Nokia 8000 4G odolá všem nástrahám běžných dní. 

Také model Nokia 8000 4G potěší nabídkou moderních aplikací jako jsou WhatsApp, Facebook, Google Mapy a YouTube. Díky 4G připojení funguje vše ještě plynuleji než dříve. Nechybí možnost doinstalovat další aplikace z obchodu KaiStore ani Google Asistent.

Raun Forsyth, Head of Design ve společnosti HMD Global sdělil:

„Celé portfolio telefonů Nokia si zakládá na designu. Je to něco, co naši fanoušci dobře znají a uznávají. Zvláštní pozornost pak věnujeme tomu, aby se naše severské kořeny projevily ve všem, co děláme. S modely Nokia 6300 4G a Nokia 8000 4G jsme chtěli fanouškům poskytnout bohatý výběr, jako je tomu u chytrých telefonů v programu Android One a mít tak možnost vyjádřit svůj styl prostřednictvím technologií.“

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučenou cenu a barevné varianty na našem trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na http://www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.