Rheinmetall dodá německému Bundeswehru 342 kontejnerových nosičů, které zvýší jeho provozní připravenost

Společnost Rheinmetall zahájila sériovou dodávku 342 kontejnerových nosičů pro BwFuhrparkService GmbH (BwFPS), státní podnik odpovědný za flotilu netaktických vozidel Bundeswehru. Prvních 69 logistických vozidel již bylo dodáno, nyní bude každý týden následovat dodávka dalších osmi kusů. Nákladní vozidla TGS 8×4 jsou vybavena navijákem. Jedná se o další důležitý příspěvek k posílení provozní připravenosti Bundeswehru.

Objednávka z konce roku 2019 v hodnotě desítek milionů eur je největší samostatnou zakázkou na komerční nákladní automobily („bílá flotila“), jakou kdy Rheinmetall získal. Poslední vozidla by měla být dodána v polovině příštího roku.

Skupina Rheinmetall a její společný podnik nákladních automobilů Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) se staly hlavními dodavateli logistických vozidel pro Bundeswehr a významně tak upevnily svoji dlouholetou pozici předních výrobců nejmodernějších bojových vozidel.

Vozidla TGS 8×4, která jsou nyní v sériové výrobě, umožní Bundeswehru do roku 2023, kdy se Německo ujme velení společné pracovní skupiny NATO pro velmi vysokou připravenost (VJTF), vlastními silami rychle přepravovat obrovské množství materiálu. Dodávka nákladních vozidel TGS tak zásadně rozšíří logistické schopnosti Bundeswehru při manipulaci s materiálem. Vozidla budou rozmístěna po celém Německu, zejména v rámci logistických jednotek. 

Objednávka prohlubuje již dobře fungující partnerství, jež podniku RMMV přineslo ocenění spolehlivého dodavatele BwFPS. Společný podnik RMMV vedený Rheinmetallem obsadil v loňském roce první místo v kategorii společných projektů nákladních a speciálních vozidel. Kromě včasného dodání hrála velkou roli pro získání nejvyššího ohodnocení i jasná komunikace se zákazníky během projektových příprav. Německé Spolkové ministerstvo obrany drží 75,1% podíl v BwFPS a zbývajících 24,9 % patří německé železniční společnosti Deutsche Bahn.