Evelyn Fahrenkrug se stala novou ředitelkou společnosti Boehringer Ingelheim v České republice

Praha, 25. listopadu 2020 – Společnost Boehringer Ingelheim, jedna z předních farmaceutických společností, oznamuje, že novou ředitelkou společnosti pro Českou republiku se na pozici General Manager stala Evelyn Fahrenkrug. Evelyn Fahrenkrug pracuje ve společnosti Boehringer Ingelheim více než 13 let, během kterých získala zkušenosti v mnoha evropských zemích. Byla regionální ředitelkou oddělení Specialty Care ve společnosti Boehringer Ingelheim v Nizozemsku a vedoucí týmu marketingu globálních onkologických léčiv v sídle společnosti, které se nachází v Německu. Předtím, než se stala ředitelkou v České republice, vedla organizaci na Slovensku. 

„Přebírám vedení ve velmi úspěšné společnosti. Společnost Boehringer Ingelheim v České republice má na trhu mezi našimi klienty skvělou pověst a je považována za vysoce etickou společnost vyvíjející a poskytující vynikající produkty pro oblasti zdravotní péče, kde zůstávají potřeby pacientů ve velké míře nenaplněny. Mým cílem je stavět na tomto odkazu, stejně tak jako zároveň zahájit ve společnosti digitální přeměnu soustředěnou na potřeby klientů. V současném rychle měnícím se prostředí je důležité porozumět, jakým způsobem může Boehringer Ingelheim přispět k podpoře lékařů s jejich každodenními náročnými úkoly, a tím také zlepšit zdraví pacientů. Speciálně během pandemie nemoci COVID-19 a krize s ní spojené je důležité urychlit digitální přeměnu, abychom zaručili přístup a dodání potřebných léčiv pacientům,” říká Evelyn Fahrenkrug, ředitelka společnosti Boehringer Ingelheim v České republice.

O společnosti Boehringer Ingelheim

Výroba a zdokonalování léků pro lidi a zvířata je podstatou naší práce. Vývoj průlomových léčebných metod, které mění životy našich pacientů, považujeme za své poslání. Boehringer Ingelheim je od založení v roce 1885 nezávislou rodinnou firmou. To nám dává volnost na cestě k dosažení dlouhodobé vize a při úvahách o budoucích potřebách ve zdravotnictví se zaměřením na ty oblasti, kde můžeme co nejvíce pomoci.

Patříme k hlavním farmaceutickým společnostem na světě se zaměřením na výzkum. Více než 51 000 zaměstnanců přináší denně hodnotu pacientům skrze inovativní práci ve třech obchodních oblastech: humánní léčivé přípravky, veterinární medicína a biofarmaceutická smluvní výroba. V roce 2019 jsme dosáhli tržeb ve výši 19 miliard eur. Významnou částku 3,5 miliard eur jsme pak investovali do výzkumu a vývoje, abychom podpořili inovace a mohli vyvinout novou generaci léčiv, která zachraňují životy a zlepšují jejich kvalitu.

Prostřednictvím partnerské spolupráce s nejrůznějšími odborníky z oblasti přírodních věd dále rozšiřujeme naše možnosti vědeckého výzkumu.  Díky spolupráci můžeme uvádět nové přelomové léky na trh rychleji a zlepšovat tak životy pacientů dnes i v budoucnu. 

Více informací o společnosti Boehringer Ingelheim naleznete na adrese www.boehringer-ingelheim.com nebo v naší výroční zprávě: annualreport.boehringer-ingelheim.com.