Topíte.cz získalo investici 80 milionů, plánuje zahraniční expanzi a vstupuje na trh s fotovoltaikou

Praha 25. listopadu 2020 – 80 milionů korun (3 miliony eur) od fondů Inven Capital a Enern. Takový je nejnovější finanční příliv do české platformy Topíte.cz, která propojuje tradiční řemeslo s novými technologiemi. Celkově tak již startup za 2 roky své existence získal investice přesahující 100 milionů korun. Tyto prostředky plánuje firma proměnit v masivní expanzi na domácím poli i v zahraničí – do léta příštího roku chce znásobit dosavadní výsledky, a jako první za hranice zamíří do Polska. Firma současně vstupuje na trh fotovoltaiky a rozšiřuje nabídku svých služeb.

80 milionů pro digitalizaci topenářského řemesla, to je výsledek podzimního investičního kola v Topíte.cz. Vedle současných investorů z Enernu a Presto Ventures vstupuje nově do českého startupu také Inven Capital. „Topíte.cz zajišťuje zákazníkům prostřednictvím své webové platformy maximální pohodlí a transparentnost při výběru vytápění, jaké v Česku v tomto oboru nikdo nenabízí. Digitalizace procesů spojených s instalacemi a řízením prověřené sítě topenářů přináší zákazníkům špičkovou kvalitu za výhodných cenových podmínek a topenářům stabilní přísun zakázek. Digitální platforma zároveň umožňuje škálovat služby Topíte.cz nejen v celé České republice, ale i expandovat v rámci středoevropského regionu,“ komentuje investici Ivo Němejc, investiční ředitel Inven Capital.

Topíte.cz už dříve v letošním roce dosáhlo sedminásobného růstu v počtu realizovaných zakázek. Nově získané prostředky firma použije na posilování týmů v rámci České republiky, začátkem roku 2021 se také začne soustředit na expanzi do zahraničí. První zastávkou by přitom mělo být Polsko.

„V Enernu věříme týmu Topíte.cz už od jejich prvních dní. Spojuje nás vidina topenařiny bez nepříjemných překvapení a nutnosti neustálého nahánění dodavatelů. V digitalizaci řemeslných profesí vidíme velký potenciál, ze kterého těží nejen sami řemeslníci, ale i jejich zákazníci,” říká k investici Tomáš Obrtáč, investiční partner skupiny Enern.

Nové kanceláře, showroom, aplikace i služby pro zákazníky

V prosinci se také firma chystá na stěhování kanceláří z pražské Chuchle na Zličín, kde ji čekají několikanásobně větší prostory. V nich chce startup kromě firemního zázemí vybudovat také takzvanou Topíte.cz akademii – speciální showroom tepelných čerpadel – která bude sloužit jednak pro prezentaci zákazníkům, ale také jako školící centrum pro montážní techniky, jak interní, tak externí. Zakladatel a CEO Topíte.cz Daniel Helcl přitom předpokládá, že půjde o největší český showroom tepelných čerpadel všech u nás známých světových značek.

Od září jsme také velmi pokročili v programování naší interní aplikace, které pracovně říkáme Kotelna. Ta nám pomáhá rozplánovat jednotlivé zakázky, časem do ní chceme překlopit úplně všechny funkcionality včetně evidence materiálu ve skladu. Do léta bude připravená jak pro náš interní tým, tak pro externisty jako marketplace, kde budou moci hledat pracovní příležitosti v okolí,” vysvětluje Helcl.

Horkou novinkou jsou takzvané servisní balíčky, které mají za úkol sjednotit často velmi odlišné záruční podmínky různých výrobců. Za roční poplatek zákazník získá nejen tuto výhodu, ale i pravidelný servis a veškeré náhradní díly v ceně.

Více o Topíte.cz

Topíte.cz je topenářská firma, která jako první v Česku spojila poctivý přístup k tradičnímu řemeslu s moderními technologiemi. V roce 2018 ji založili dva zaběhnutí topenáři Karel Náprstek a Jiří Švéda spolu s Danielem Helclem, který zde dnes působí jako CEO. Už nyní je Topíte.cz největší topenářskou firmou v Česku se specializací na instalace a servis tepelných zdrojů, klimatizací a rekuperací, svým zákazníkům pomáhá také se získáváním dotací na vytápění. Propojením řemesla s moderními digitálními technologiemi zasazuje Topíte.cz topenářství do kontextu 21. století – novým i zkušeným topenářům vrací hrdost na obor, ve kterém působí, a zákazníkům umožňuje objednávat topenářské služby stejně snadno jako nákup s dovozem domů nebo odvoz na letiště.

Více o ENERNU

Enern, evropský venture kapitálový fond, pomáhá omezenému počtu odvážných zakladatelů budovat významné značky. Enern investuje hlavne napříč evropskými trhy do mladých firem, které pomocí technologií zlepšují a zjednodušují lidem život jak v soukromém, tak i pracovním životě.

Více o Inven Capital
Inven Capital je venture kapitálový fond Skupiny ČEZ s podporou Evropské investiční banky (EIB). Financování EIB je realizováno z prostředků Evropského fondu pro strategické investice (EFSI). Strategií Inven Capital je vyhledávání investic do menších inovativních a rostoucích smart energy firem. Zaměřuje se především na růstové investiční příležitosti v pokročilejší fázi rozvoje s osvědčeným byznys modelem prokázaným realizovanými příjmy a dlouhodobým růstovým potenciálem. Cílem Inven Capital je vytváření dlouhodobé hodnoty díky aktivní spolupráci s managementem společností, do kterých investuje, a aktivní podpory strategie organického nebo akvizičního růstu. Fond je řádným členem Invest Europe – Evropská asociace private equity a rizikového kapitálu a CVCA – Česká asociace private equity a rizikového kapitálu.