Nemáte čas na vaření? Umělá inteligence to zvládne za vás

Žijeme v digitální době a okolnosti nás nutí trávit stále více času doma. Skrze chytrý telefon, tablet nebo televizi můžeme ovládat osvětlení, topení, nakrmit domácího mazlíčka nebo pustit domů návštěvu, a to vše prakticky na jedno kliknutí. Znáte ale poslední digitální trendy, díky kterým připravíte skvělý oběd či večeři také s minimální námahou? Lídr na trhu prémiových domácích spotřebičů, německá značka Miele, představuje tři výjimečné funkce pro kuchyň nové generace – Smart Food ID, Smart Browning Control a CookAssist. Tyto nové funkce budou dostupné prostřednictvím aktualizací nové aplikace Miele Smart Home.

Funkce Smart Food ID sama rozpozná, jaké jídlo právě připravujete

V roce 2019 značka Miele představila speciální kameru, která je umístěná přímo ve vaší troubě Miele. Pohodlně jste tak mohli vařit i mimo kuchyni jen s mobilním telefonem. Pokud jste zrovna nebyli doma, mohli jste s aplikací Miele@mobile sledovat stav přístroje, ukončit právě probíhající program nebo spustit jiný přednastavený program. „Funkce Smart Food ID posouvá vaření na další úroveň, protože kamera v troubě sama identifikuje, jaké jídlo jste do ní právě vložili. Na displeji jenom potvrdíte, zda se jedná o kuře, brambory, zeleninu či jiný pokrm z více než 20 přednastavených pokrmů, a trouba sama spustí příslušný program,“ říká Petr Chlada, obchodní ředitel společnosti Miele Česká republika. 

Smart Browning Control pro nejoblíbenější jídlo na světě

S další inovací trouby Miele si doma připravíte skvělou pizzu. „Funkce Smart Browning Control funguje odlišně oproti Smart Food ID. V tomto případě na displeji přístroje vybereme, zda chceme připravit pizzu z mraženého polotovaru nebo čerstvou, a poté spustíme program. Kamera v troubě kontroluje hnědnutí těsta a oznámí nám, kdy je pizza hotová,“ upřesňuje Petr Chlada z Miele. Součástí systému je i funkce TasteControl, která zabraňuje vysušení či přepečení pokrmu. Díky této funkci se dvířka trouby na konci programu pootevřou, spotřebič se ochladí na předvolenou teplotu, a jídlo uvnitř tak zůstává teplé.

Funkce Smart Food ID a Smart Browning Control Miele aktuálně testuje v Dánsku. Obě funkce budou následně dostupné prostřednictvím aktualizace aplikace Miele Smart Home, ve které už nyní najdete nejrůznější obsah na téma inteligentní domácnosti a řadu tipů pro ulehčení každodenních činností spojených s domácností.

Rare, medium nebo well done – snadno s funkcí CookAssist

Pokud nemáte přípravu například takových steaků ještě v úplně v oku, určitě oceníte novou funkci CookAssist, díky které připravíte rare, medium nebo well done steak snadno a rychle na indukční varné desce Miele se systémem TempControl. „CookAssist provede uživatele celým procesem přípravy krok za krokem – počínaje zahřátím pánve na konkrétní teplotu, upozorněním na vložení masa na pánev a postupným obracením masa až ke konečnému výsledku třeba vynikajícího steaku,“ upřesňuje Petr Chlada z Miele. Nutno podotknout, že CookAssist zvládá i další pokrmy, které pro svoji přípravu vyžadují smažení na pánvi. V základní nabídce je 15 pokrmů jako např. kuřecí kari, rösti nebo palačinky a další Miele postupně doplňuje.  

Aplikace Miele Smart Home přináší inteligentní podporu a užitečný obsah

Nová aplikace pro chytré telefony a tablety Miele Smart Home nestaví na původní aplikaci Miele@mobile. Naopak přináší ještě více chytrých funkcí a vylepšené ovládání. Na řídicím panelu vidíte na jednom místě všechny spotřebiče Miele ve vaší domácí síti a jejich aktuální stav. Pro aplikaci jsou pravidelně dostupné aktualizace a nové funkce, jako je třeba BaristaAssistant, se kterou si postupně nastavíte třeba svůj vlastní osobní profil pro espresso. 

Aplikace Miele Smart Home postupně nahrazuje původní aplikaci Miele@mobile. Nové funkce jako Smart Food ID nebo Smart Browning Control si ale užijete i na starších 60cm troubách Miele generace 7000, vybavených integrovanou kamerou, zakoupených v minulém roce. Zde je pak nutné provést potřebné aktualizace k získání rozšířených funkcí.