O2 pokryje více než polovinu stanic pražského metra 5G signálem

Každý desátý prodaný mobil u O2 podporuje 5G

1.12.2020

Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G. Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra. Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

5G signál bude do konce prosince 2020 k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání metra 5G signálem bude pokračovat v roce 2021.

.

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit telefon, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. “ Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem,“ dodává Dostál.

Portfolio 5G se nejvíce rozrůstá u zařízení s operačním systémem Android. Za poslední 3 měsíce se počet dostupných modelů zdvojnásobil a jejich prodeje vzrostly o 560 %. Operátor nyní testuje i další modely, které brzy zařadí do nabídky. V současné době je nejdostupnějším telefonem z nabídky O2 například Samsung Galaxy A42 128GB 5G za 9 495 Kč, výhodný poměr ceny a užitných vlastností nabídne i Xiaomi MI 10T 128GB 5G, nyní u O2 s výhodnou cenou v rámci Xiaomi Days za 11 915 Kč.

Velmi žádané jsou také nové modely Apple iPhone řady 12, které všechny od počátku prodeje fungují v 5G síti. Kompletní nabídku telefonů, které podporují 5G v síti O2 najdete zde.

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.