První český profesionální hráč esportu mezi legendami. Michael Hladík alias Giacomo se stává pátým členem NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu

Praha, 31. listopadu 2020 – Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách je každoročním vyvrcholením české esportové sezóny. V rámci finálových zápasů se ve spolupráci s Českou asociací esportu oznamuje i nové jméno herní legendy, která vstoupí na pomyslný Olymp česko–slovenského esportu. Řadu oceněných letos rozšiřuje pátý člen. Do NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu vstupuje jeden z prvních českých profesionálních hráčů Michael „Giacomo“ Hladík. Ten si své místo zasloužil díky výkonům ve hře Warcraft 3: Frozen Throne.

Michael „Giacomo“ Hladík se řadí mezi přední české esportové hráče éry Progamers, tedy doby po roce 2000. Vůbec prvním známým týmem, který kdy reprezentoval, byla špička domácí scény nEophyte. Tento celek následně opustil a přidal se k novému hernímu projektu AMD Cyber Team, kde se stal profesionálním hráčem na plný úvazek. Jeho skvělé výkony mu dokonce vynesly první angažmá v zahraničí a v roce 2006 přestoupil do prestižní německé organizace mousesports.

Giacomo ve hře Warcraft 3: Frozen Throne volil rasu nemrtvých. S ní nejenom dominoval na české scéně, ale několik úspěchů si připsal i ve světě. Celkem čtyřikrát (v letech 2004 až 2007) se dokázal probojovat na světový šampionát World Cyber Games. Jeho největším úspěchem ale vždy bude vítězství v turnaji DreamHack Winter 2005. Také se stal dvojnásobným mistrem České republiky na šampionátu, který tehdy probíhal v rámci veletrhu Invex. 

„Jsme rádi, že můžeme představit příběh vůbec prvního esportového hráče u nás i současné generaci talentů. Díky Giacomovi byla česká vlajka vidět na mezinárodním poli i v dobách, kdy esport nesledovalo tolik diváků jako dnes. Místo mezi elitou česko-slovenského esportu patří Michaelovi právem, neboť svým přístupem inspiroval i ostatní a dokázal uspět na mezinárodní scéně jako nikdo před ním,“ vysvětluje volbu předseda České asociace esportu Lukáš Pleskot.

Do NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu se již v minulých čtyřech letech zapsali Ivan „Dev1“ Lazarov, který vynikal ve hře Counter-Strike, mistr světa ve hře TrackMania Erik „hakkiJr“ Leštach či vítěz mistrovství národů 2017 Hearthstone Global Games, streamer Petr „CzechCloud“ Žalud. V loňském roce pak tuto trojici doplnil špičkový hráč League of Legends Pavel „Herdyn“ Mikeš.

Na výběru nové tváře NVIDIA Síně slávy česko-slovenského esportu pod záštitou České asociace esportu a Asociace gamingových klubů spolupracovalo i několik dalších subjektů. Česká asociace esportu tímto děkuje Slovenské asociaci elektronických športov a herním portálům Lancraft.cz, Grunex.com, EPLAYER.sk, PLAYzone.cz, Hitpoint.cz a TopGaming.eu.

O České asociaci esportu

Cílem České asociace esportu je zastupování zájmů českého esportu vůči veřejným institucím, médiím, sportovním organizacím, mezinárodním asociacím. Mezi důležité činnosti patří: osvětová činnost v oblasti esportu a jeho propagace, profesionalizace a nastavování standardů a organizace a řízení domácích soutěží.