NutritionPro vám sestaví a doručí jídlo na míru. Nyní firma získala investici od SFG Holding, pomůže k expanzi do měst i do firem

Praha 3. prosince 2020 – Český startup NutritionPro, který vyvinul aplikaci pro sestavení a rozvoz jídla, jež odpovídá individuálním preferencím strávníka, získal na svůj další rozvoj sedm milionů korun. Za novým přílivem financí stojí společnost SFG Holding, která se dlouhodobě věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců, firem i startupů. Investice pomůže již hotovému produktu k nabírání nových zákazníků, uspíší ještě větší individualizaci ve výběru jídel a povede třeba i k rozšíření aplikace do českých kanceláří. NutritionPro se zároveň chystá na nové trhy, v hledáčku má například Polsko nebo Německo. 

Málokdo má čas, energii nebo prostředky na to, aby se svěřil do rukou nutričního poradce a dokázal si pohlídat jídelníček, který mu takový odborník sestaví. Využití NutritionPro je mnohem jednodušší. Klient předá NutritionPro potřebné údaje o sobě a svém životním stylu. „Aplikace pak sama vypočítá, co je pro tělo nejlepší, a to i s ohledem na další preference. Třeba na to, jestli chcete zhubnout, přibrat nebo jen udržet váhu, jestli jíte maso nebo jste třeba alergičtí na lepek. V tu chvíli vám apka automaticky sestaví jídelníček z 2200 různých receptů, který se pak zhmotní do krabiček s jídlem na míru. Ty vám přiveze kurýr na místo, kde se zrovna nacházíte,“ vysvětluje Nurlan Abdrassilov, CEO startupu NutritionPro.

Startup je v černých číslech, míří do firem

Aplikace je v ostrém, plně digitalizovaném provozu od února letošního roku, od té doby získala stovky spokojených zákazníků a počátkem června se ocitla v černých číslech. Celý letošní rok roste kvartálně o 30 procent. S novou investicí od SFG Holding pak plánuje do pár let počítat klienty v tisícovkách. „Systém dnes již máme plně digitalizovaný, algoritmus běží, produkt je kompletní. Nic mu proto nestojí v cestě za dalšími uživateli,“ komentuje Abdrassilov. 

„Algoritmus pracuje tak, že z dat udělá objednávku. My ji vytvoříme a pošleme zákazníkům. Nyní má algoritmus k dispozici 2200 receptů. Zpracovává tisíce datových bodů za vteřinu a učí se ze svých dat. Pokud je něco špatně, algoritmus se sám změní. Učí se stejně jako dietolog, ale nic nezapomíná a je stále přesnější,“ doplnil Abdrassilov. 

Podle něj by se spektrum zákazníků nyní mělo rozšířit v Praze, kde má startup stěžejní klientskou základnu, a posléze také v dalších velkých městech v ČR, konkrétně v Brně a v Plzni. Startup zvažuje také expanzi na polský a německý trh. Aplikace si chce prorazit cestu i do velkých kanceláří a firem. Největší zájem o produkt je údajně v IT odvětví. „Lidé sice chodí společně na obědy, ale zbytek dne si musí jídlo zařizovat sami. NutritionPro nejenže vyřeší potíž se sháněním jídla, ale zároveň zajistí zdravý a vyvážený přísun kalorií na míru,“ říká CEO české aplikace. 

Hlavním cílem nového rozvoje je kromě nárůstu klientů ještě větší individualizace výběru jídel na základě chutí či jiných preferencí, např. intolerancí či životního stylu. „Máme teď v plánu postupně přidávat další cílové skupiny, například diabetiky, kterým můžeme díky komplexnímu algoritmu efektivně pohlídat hladinu cukru v krvi. Zároveň jsme začali pracovat na novém ekologickém balení. Nic se přitom nebude pro zákazníky měnit, cenu za porci stále chceme držet pod 100 Kč,“ říká Abdrassilov.

Investice přišla od uživatele aplikace

Za nejnovější investicí stojí společnost SFG Holding, která už dříve investovala například do startupu SENS, který vyrábí udržitelné jídlo z cvrččí mouky, nebo do firmy ETW, která recykluje zemědělské a komunální plasty. „Ve spolupráci s NutritionPro je pro nás klíčový především fakt, že sdílíme obecné vize o tom, kam by se měl produkt vyvíjet. NutritionPro vidíme jako lifestylovou platformu, osobního poradce a šéfkuchaře v jednom,“ říká Michal Dědek z SFG Holding, který byl sám uživatelem aplikace ještě dávno předtím, než do firmy vložil peníze. „Na vlastní kůži jsem si vyzkoušel, jak produkt funguje, a proto vím, že má potenciál stát se součástí každodenních životů lidí po celé Evropě,“ říká investor.

Více o SFG Holdingu

SFG Holding vznikl v roce 2019 sloučením dvou samostatných společností Success Group a Finin Group, za nimiž stojí jejich zakladatelé Tereza Kouklová a Michal Dědek. Holding se věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců i firem, realitním službám, projektovému řízení a investicím do developmentu, nemovitostí a startupů.

Press kit společnosti

Více o NutritionPro

NutritionPro byl založen v roce 2019 Nurlanem Abdrassilovem v inkubátoru UP21. Hlavní činností startupu je vývoj softwarové platformy, která zprocesuje zákaznická data, na jejichž základě generuje individuální jídelní plány a předává je partnerským kuchyním k výrobě.