Yourchance o. p. s. navázala partnerskou spolupráci s Emporio Lingerie a jejím projektem UKAŽ PONOŽKY

Jedno neplánované setkání dvou podnikavých a srdečných dam – Jany Merunkové a Samar Voříškové – se zasloužilo o vznik neobvyklého spojení projektů Začni správně a UKAŽ PONOŽKY. Cílem spolupráce je podpora integrace mladých lidí odcházejících z dětského domova nebo pěstounské péče do dospělého života. Podpořte tyto mladé také vy kvalitní investicí právě do sebe. Aneb ukažte ponožky a pomozte někomu začít správně! Projekt UKAŽ PONOŽKY se tak bude dělit o svůj zisku z prodeje s projektem Začni správně. 

Projekt UKAŽ PONOŽKY patří pod křídla úspěšné zahraniční firmy Emporio Lingerie – předního evropského distributora silných mezinárodních značek spodního prádla, nočního a volnočasového oblečení, plavek a ponožek. Vedle e-shopu Ukaž ponožky u nás v obchodních centrech vznikají i pop–up obchody. Nabízí to nejlepší ze světové scény ponožek, co na trhu existuje bez kompromisu stylu, kvality a pohodlí. To vše s ohledem na životní prostředí. 

Cílem projektu není jen zisk, ale také zlepšovat svět kolem nás. Mít zisk a poslání v rovnováze.

Kromě toho, že UKAŽ PONOŽKY vybírá své produkty podle stylu, pohodlí a kvality, zařazuje
hlavně značky, které při vývoji nových produktů mají jako prioritu ekologickou udržitelnost
a používají odpovědně vyrobené, recyklovatelné a obnovitelné materiály. Projekt se rozhodl zapojit do konání dobra a spojil se s projektem Začni správně, jehož posláním je přímá pomoc a práce na funkčním systému integrace mladých dospělých, kteří opouštějí dětské domovy a pěstounskou péči.

„Náš zákazník je někdo, kdo je uvědomělý a k nákupu produktů přistupuje promyšleně. Chceme, aby si užíval ten komfort a kvalitu od chvíle, kdy si naše ponožky nasadí. Důkladně jsme se nad vším zamysleli a nabídli něco více, co se týká kvality, stylu a celkového designu ve srovnání s tím, co už aktuálně na trhu je. Svět potřebuje kvalitní výrobky, které vydrží déle a přidají na stávající trh něco nového a praktického. Zařazujeme značky přemýšlející o tom, proč existují a při své snaze vydělat mají co nejmenší dopad na životní prostředí a zároveň přináší vyšší hodnotu celé společnosti. Dávat zpátky naší společnosti je jeden ze základních pilířů celého projektu UKAŽ PONOŽKY. A právě tak úžasný produkt jako jsou kvalitní designové ponožky nás přivedly k myšlence, že kromě radosti, kterou mohou nositeli přinést, mohou také pomáhat. Proto jsme se rozhodli spojit své síly a dělit se o své zisky s obecně prospěšnou společností yourchance a jejím projektem Začni správně, jehož posláním je přímá pomoc a práce na funkčním systému integrace mladých dospělých, kteří opouštějí dětské domovy a pěstounskou péči”, popisuje smysl spolupráce manažerka projektu Samar Voříšková. „Také jsme velmi hrdí na to, že fanouškem jedné z našich ponožkových značek MERGE4 se stal náš český profesionální skatebordista a světová špička v oboru Maxim Habanec, dodává Voříšková.

Maxim Habanec je oficiální ambasador pro americkou ponožkovou značku MERGE4

„Zásadním důvodem pro mě je to, že se mi v ponožkách Merge4 výborně jezdí. Je pro mě důležité, aby mi neklouzala noha v botě, když sportuji a logicky… když vypadají dobře, tak je to ještě další velké plus. Taky mi je sympatické, že firma dlouhodobě spolupracuje s legendárními skatery z Kalifornie a zajímavými umělci. Jak všichni vědí, mám rád propojení skateboardingu a umění, ať už na deskách nebo jakýchkoliv jiných produktech. Zodpovědný přístup k podnikaní a poskytovaní části zisků na charitativní projekty je třešničkou na dortu. Těším se na spolupráci a doufám, že vydrží co nejdéle,“ vysvětluje Max, proč si vybral právě značku MERGE4.

„Projekt UKAŽ PONOŽKY ale nereprezentuje jen určitou subkulturu, nechce škatulkovat. Zaměřuje se spíše na individualitu. Chceme, aby si zákazník svobodně vybral ze změti stylů a teprve vlastní kombinací si vytvořil ten svůj vlastní a výjimečný styl“, uzavírá Voříšková.

Ředitelka yourchance Jana Merunková ke spolupráci dodává: „Spojení projektů Začni správně a Ukaž ponožky je příkladem propojení vysoce kvalitních služeb a produktů, které – i když každé tak trochu jinak – potvrzují fakt, že kvalitní, opravdová a upřímná práce a vize přináší dobro a smysl celé společnosti.“

Celorepublikový projekt Začni správně obecně prospěšné společnosti yourchance pomáhá mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život. Úspěchem v tomto ohledu je zcela „normální život“ – mít práci, rodinu, vytvořené zázemí, zvládat běžné životní situace a žít mimo rizika jako je např. dluhová spirála. Začni správně uděluje každoročně také ocenění Bílá vrána, které je určeno těm, kteří prošli v průběhu svého života ústavní výchovou nebo náhradní rodinnou péčí a následně ve svém životě uspěli.

Firma Emporio Lingerie je distributorem silných mezinárodních značek spodního prádla, nočního a volnočasového oblečení, plavek a ponožek. Má dvacetileté zkušenosti, více než 400 zákazníků v Centrální Evropě a je firmou, která přináší solidní podnikání stovkám obchodů, obchodních domů a e-shopů ve čtyřech zemích centrální Evropy. Po vzniku nové distribuční divize PONOŽEK podtrhla kvalitu a profesionalitu nová spolupráce s americkou ponožkovou peckou MERGE4SOCKS – firma na ponožky vlastněná skatebordovými profesionály a podnikateli ze Santa Cruz s obrovským potenciálem. Emporio Lingerie je jejím výhradním zastoupením pro střední Evropu. Ponožky MERGE4 nejenom úžasně vypadají, jsou stylové a pohodlné, ale také jsou konstruované tak, jako žádné jiné. Chodidla drží díky zajímavé technologii MERGE4 CULT-WEAVE, kdy CULT-WEAVE slouží k tlumení oblasti klenby. Ano, slyšíte správně. Ponožky MERGE4 vám drží chodidla!

yourchance o.p.s.  prosazuje potřebné změny v oblasti výuky finanční gramotnosti, principech podnikání a rozvoji podnikavosti žáků základních a středních škol a v oblasti integrace mladých dospělých opouštějících instituce náhradní rodinné výchovy. Realizuje projekty celorepublikové působnosti Finanční gramotnost do škol a Začni správně. Sledujte nás na sociálních sítích: Facebook yourchance, Facebook FGD, Facebook Začni správně, Instagram Začni správně, LinkedIn nebo Twitter.