Qoobus od úspěšné akcelerace v Praze zdvojnásobil počet uživatelů, vstupuje na nové trhy a získal startovací investice ve výši 500 tis. EUR

Praha, 30. 11. 2020 — Qoobus začal svou cestu v roce 2019, když prošel programem největšího středoevropského akcelerátoru StartupYard se sídlem v Praze. Po úspěšném představení své strategie investorům začal mezinárodní expanzi. Jedním z cílů startupu bylo získat pro svou platformu kritické množství uživatelů a vstoupit na nové trhy. Dnes je mezi uživateli již 10 000 registrovaných firem, což znamená zdvojnásobení od procesu akcelerace na konci roku 2019. Qoobus také zaujal investory a získal celkovou pre-seed investici ve výši přes 500 tis. EUR, a to i přes negativní dopad pandemie Covid-19 na investiční trhy.

Nyní tato společnost pokračuje ve své úspěšné mezinárodní expanzi. V lednu 2021 začne poskytovat své služby v Čechách a na Slovensku – uživatelé v těchto zemích se ale mohou začít registrovat již nyní.

“Evropský trh nákladní dopravy s potenciálem 600 miliard EUR potřebuje rychlou inovaci. Qoobus proto přináší špičkovou umělou inteligenci do oblasti vyhledávání dopravních zakázek, která stojí na nejnovějších technologiích. Ty umožňují nejen propojit nabídku s poptávkou, ale mohou také předvídat její vývoj díky využití velkých dat. A výrazný zájem o naše řešení ze strany dopravců i jejich zákazníků je důkazem, že Qoobus má dobré řešení pro aktuální potřeby trhu,” uvedl   Mihail Cernei, CEO společnosti Qoobus.

Qoobus je určen pro malé a střední dopravce a přepravní společnosti, kterým chybí širší výběr, transparentnost a bezpečnost při organizaci jejich logistických procesů. Je to digitální trh nákladní dopravy, který umožňuje okamžitý přístup k více než 200 000 dopravních řešení každý den. Na rozdíl od tradičních dopravních burz, Qoobus využívá umělou inteligenci a velká data, aby zamezil vstupu špatných hráčů a usnadnil kompletní transakce, včetně plateb.

“Dopravní burzy jsou zastaralé. Platíte jim za přidávání objednávek, platíte jim za hledání objednávek. Měly by ale ony platit vám. Proto jsme vytvořili platformu podobnou Facebooku nebo LinkedIn v kombinaci s Uber pro nákladní dopravu,” dodává Michail Cernei.

O společnosti Qoobus

QOOBUS.COM je technologická firma v oblasti logistiky, která využívá umělé inteligence k propojení dopravců s firmami, které dopravu potřebují. Vytváří a provozuje první sociální síť pro dopravu a logistiku na světě. Zároveň využívá technologie pro automatizaci obchodních procesů k dosažení digitální transformace a zlepšení kvality služeb pro narůstající skupinu zákazníků.

www.qoobus.com