Western Digital uzavřel partnerství se společností RAIDIX a zvyšuje výkon svých NVMe SSD disků pro podnikové aplikace

San José, Kalifornie/Praha – 8. 12. 2020 – Western Digital uzavřel partnerství se softwarovou společností RAIDIX a maximalizuje potenciál svých úložišť s technologií NVMe™ (Non-Volatile Memory Express) v aplikacích RAID. Řešení NVMe RAID s podporou RAIDIX je schopné poskytovat až 10 milionů vstupně/výstupních operací (IOPs) za sekundu z 20 disků při současné podpoře širokého spektra úrovní RAID pro navýšení výkonu a pro ochranu datové integrity. Uzavření partnerství se společností RAIDIX je vítaným krokem pro zákazníky v distribučním kanále, který napomůže systémovým integrátorům a společnostem poskytujícím cloudová řešení v přechodu od úložišť SATA (Serial ATA) k rychlejším řešením NVMe se signifikantně vyšším výkonem a nižší latencí.

Instalací softwaru RAIDIX ERA mohou uživatelé snadno implementovat software pro řízení režimů RAID na zařízeních s SSD disky Western Digital Ultrastar® NVMe. To umožní lépe ochránit data a současně využít plný potenciál, který mohou zařízení NVMe poskytnout bez nežádoucího zpomalení výkonu v úzkém hrdle mezi procesorem (CPU) a úložištěm.

Odvětvoví analytikové z IDC očekávají, že dodávky pamětí NVMe budou tvořit více než 79 % ze všech SSD dodaných na trh do roku 2023. Alokací zpracovaných dat do vektorových registrů vícejádrových CPU poskytne řešení RAIDIX pro NVMe RAID rychlý propočet a zabrání degradaci výkonu hybridním zatížením nebo obnovou režimu diskového pole. Celkově toto řešení napomáhá podnikové infrastruktuře zvýšit požadavky na aplikace, jako jsou podniková inteligence, datová analytika, virtualizace a ERP při současném zabezpečení vysoké spolehlivosti a redundance. 

RAIDIX software bude dostupný se stávajícími úložišti Western Digital NVMe bez dalších vícenákladů, a to až pro osm zařízení.

„Možnost maximalizovat potenciál našich SSD disků Ultrastar NVMe je klíčovým bodem, abychom mohli nejlépe sloužit našim zákazníkům v době, která je řízena daty. Vždy hledáme způsob, jak vylepšit výkon ukládacích zařízení a spolehlivost dat, a partnerství se společností RAIDIX nám přesně toto umožňuje,“ říká Davide Villa, ředitel pro obchodní rozvoj regionu EMEAI společnosti Western Digital, a dodává: „Řešení s disky SATA již nejsou nejlepším řešením pro zvládnutí úrovně datové proliferace a cloudových úložišť, na které jsou řešení podnikové třídy nyní nastaveny. Toto partnerství poskytuje zákazníkům cenově efektivní a spolehlivé řešení RAID pro přechod z protokolu SATA na vysoce rychlostní úložiště NVMe.“   

Sergey Fedorov, viceprezident obchodu společnosti RAIDIX, událost komentuje: „S tím, jak se firmy potýkají s neustálým růstem dat, která jsou generována nastupujícími technologiemi, jako je internet věcí (IoT) a sítě 5G, jsou škálovatelnost a výkon životně důležitým prvkem úložišť a optimalizované NVMe řešení vychází těmto požadavkům vstříc,“ a dodává: „Máme radost, že jsme uzavřeli partnerství se společností Western Digital, abychom zpřístupnili vysoce výkonná řešení RAID našim zákazníkům a zvýšili kvalitu našeho software ve spolupráci s jednou z nejspolehlivějších značek v odvětví. SSD disky NVMe jsou stále ještě málo využívané obzvlášť, když se jedná o síťové úložné systémy. Jsme si jisti, že náš RAID software pomůže k nezbytnému a plynulému přechodu u firem, které hledají způsob, jak přejít na vysoce výkonné NVMe RAID řešení, která drží krok s požadavky na data v moderní době.“

Pro více informací přejděte na  https://www.raidix.com/solutions/western-digital/era-sn640/ 

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.