Česká spořitelna bude ve spolupráci se společností LEVERIS inovovat své bankovní technologie

LEVERIS pomůže největší bance v ČR vybudovat moderní modulární bankovní systém


Dublin, Irsko, 9. prosince 2020. Česká spořitelna, největší banka v České republice, si pro transformaci své IT infrastruktury vybrala za partnera irskou společnost LEVERIS. Vývojářské týmy společnosti LEVERIS sídlící v Praze, Brně a Minsku se zaměřují na vývoj nových bankovních technologií.

Spolupráce zahrnuje vytvoření konceptu jak pro vývoj nového softwaru, tak nové databázové a obecné infrastruktury. Součástí projektu je i zaškolení zaměstnanců České spořitelny při spuštění a následném provozování daného modulárního bankovního systému.

Tento projekt digitální transformace umožní České spořitelně i nadále udávat směr digitalizace v bankovním sektoru, nicméně hlavní přínos bude mít pro koncového zákazníka. Vývoj nového modulárního systému umožní České spořitelně rychleji nasazovat nové produkty, rychleji je v reálném čase provozovat, pružně reagovat na klientské požadavky, a hlavně je s mnohem nižšími náklady spravovat.


Nově uzavřená dohoda otevírá spolupráci mezi lídrem českého bankovního sektoru, jehož historie sahá až do roku 1825, s novou a rychle rostoucí technologickou firmou, která finančním institucím přináší řešení pro bankovnictví budoucnosti. Toto partnerství je dalším důkazem, že spolupráce tradičních bank a nových technologických firem pomáhá řešit reálné problémy zákazníků. A současně i přetvářet odvětví, jež komplexní přestavbu skutečně potřebuje.

Tento projekt je pro LEVERIS mimořádně významný. Pro Českou spořitelnu je příležitostí pro transformaci její nabídky digitálních služeb na českém trhu,“ uvedl Conor Fennelly, zakladatel a generální ředitel společnosti LEVERIS.

Aktuálně rozvíjíme několik partnerství s velkými bankami s cílem zvýšit jejich schopnost poskytovat i do budoucna služby digitálně orientovaným zákazníkům.“

Petr Brávek, COO České spořitelny, k tomu dodává: „U společnosti LEVERIS nás mimořádně zaujala její schopnost vyvinout přesně ten druh technologie, který je výborným řešením jak pro banku, tak i pro koncového uživatele. Dané partnerství nám umožní nabízet ještě lepší produkty a služby více než čtyřem miliónům našich zákazníků.“

Výběr společnosti LEVERIS za partnera České spořitelny přichází jen několik měsíců poté, co firma uvedla na trhu nový produkt – LEVERIS Digital Bank. Jedná se o softwarovou platformu, která integruje všechny služby potřebné pro provoz digitální banky. Platforma poskytuje řešení bankovních operací jak tradičním, tak i nově vznikajícím bankám za zlomek dřívějších cen a s možností rychlého uvedení na trh.

Tento rok představuje pro LEVERIS přelomové období rozvoje partnerství s organizacemi v oblasti bankovnictví, jež trvale zlepšují uživatelský komfort pro své klienty i zaměstnance.

Pro bližší informace o společnosti navštivte leveris.coO České spořitelně
Česká spořitelna, součást skupiny Erste Group, je největší a nejdéle působící bankou na českém trhu. Poskytuje služby jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům a obcím. Podílí se rovněž na financování velkých korporací a poskytuje řadu služeb v rámci finančních trhů. Česká spořitelna má více než 9 500 zaměstnanců a přibližně 4,6 milionu klientů.

O společnosti LEVERIS
LEVERIS je rychle rostoucí IT společnost, jež vybudovala první skutečně moderní a kompletní bankovní platformu pro tradiční i nově vznikající banky, které se chtějí prosadit v oblasti bankovnictví, financování či poskytování úvěrů. Společnost LEVERIS se sídlem v Dublinu byla založena roku 2016. Má vývojová centra v Praze, Brně a v Minsku. Tým společnosti čítající více než 150 zaměstnanců disponuje rozsáhlými zkušenostmi v oblasti finančních služeb, technologií a bankovnictví a vytváří novou koncepci budování bankovního systému.

Pro podrobnější informace o společnosti LEVERIS, jejím partnerství s Českou spořitelnou, či pro sjednání rozhovoru nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu  press@leveris.com.