Díky společnostem TransferGo a Mastercard mají spotřebitelé v Evropě lepší možnosti uskutečňovat rychlé, snadné a bezpečné přeshraniční platby

Praha, 15. prosince 2020 – Společnosti TransferGo a Mastercard oznámily vzájemné partnerství, které spotřebitelům ve dvacítce evropských zemí včetně České republiky umožňuje uskutečňovat mezinárodní převody peněz z libovolné platební karty nebo bankovního účtu přímo na debetní nebo kreditní kartu Mastercard.

S využitím platformy Mastercard Send™ mohou nyní klienti společnosti TransferGo převádět peníze v reálném čase držitelům karet Mastercard ve dvaceti různých zemích: Bulharsku, ČR, Dánsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Německu, Polsku, Portugalsku, Rakousku, Rumunsku, Rusku, Řecku, Slovensku, Španělsku, Švédsku, Turecku, Ukrajině a Velké Británii. Převody peněz lze provádět snadno, rychle a pohodlně z libovolné platební karty nebo bankovního účtu přímo na zvolenou platební kartu Mastercard v některé ze jmenovaných zemí. Platforma Mastercard Send™ slouží k provádění zabezpečených převodů peněžních prostředků takřka v reálném čase mezi miliardami platebních karet a bankovních a digitálních účtů po celém světě. 

„Jedním ze základních principů činnosti společnosti Mastercard je poskytovat lidem možnost volby. A je jedno, jestli se jedná o platby domácí nebo zahraniční. Vždy chceme lidem dávat možnost zvolit si takový způsob převodu peněz, který nejlépe odpovídá situaci a jejich potřebám,” řekl Milan Gauder, výkonný viceprezident společnosti Mastercard Europe zodpovědný za produkty a inovace, a dodal: „Proto nás partnerství s inovativní společností, jako je TransferGo, velice těší. Miliony lidí po celém světě díky tomu mají možnost těžit z přístupu k rychlému, bezpečnému a spolehlivému řešení pro mezinárodní platby.“

Spotřebitelé, kteří si budou přát zaslat peníze do zahraničí, tak budou mít možnost využít řešení s nejvyšší úrovní zabezpečení jak ze strany společnosti Mastercard, tak také ze strany TransferGo. Jako držitel oprávnění k poskytování platebních služeb se sídlem ve Velké Británii podléhá TransferGo velmi přísnému dohledu, včetně bezpečného nakládání s osobními a finančními údaji s využitím moderních bezpečnostních technologií. Mezi ně patří i šifrování komunikace mezi servery společnosti a internetovými prohlížeči uživatelů pomocí protokolu SSL. Na straně společnosti Mastercard se pak přidává další úroveň zabezpečení, jež zajišťuje shodu s příslušnými předpisy a poskytuje ochranu před finančními riziky i riziky podvodného jednání.

„Naše partnerství se společností Mastercard přichází v době, kdy potřeba spolehlivé infrastruktury mezinárodních digitálních plateb nadále roste, a kdy navíc pandemie onemocnění covid-19 význam takové infrastruktury ještě umocňuje. V rámci nového partnerství budeme moci poskytovat ještě lepší podporu novým i stávajícím klientům a jejich měnícím se potřebám. Spolupráce se společností Mastercard přesně zapadá do naší strategie průběžného vývoje a zavádění nových technologií, jež nám umožňují rychle reagovat, odstraňovat překážky a dosahovat potřebných výsledků,“ řekl spoluzakladatel a generální ředitel společnosti TransferGo Daumantas Dvilinskas

Partnerství společnosti TransferGo, jako jednoho z nejrychleji rostoucích poskytovatelů služeb převodu peněžních prostředků, se společností Mastercard je dalším krokem v rámci neustávající inovace firmy. TransferGo naslouchá svým klientům a hledá způsoby, jak poskytovat rychlá a nenákladná řešení převodu peněz nejen pro osoby pobývající v zahraničí, ale i pro podniky. Řešení společnosti lidem převody usnadňují tím, že eliminují potřebu spoléhat se na složité služby online bankovnictví či mít po ruce potřebné údaje, jako je například číslo IBAN zahraničního účtu, což není vždy snadno splnitelný úkol. S možností zasílat peníze přímo na platební kartu příjemce dokázala společnost TransferGo na Ukrajině a v Rusku za pouhé dva měsíce (září a říjen) objem uskutečněných transakcí zdvojnásobit.

O společnosti Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com 

Mastercard je technologická společnost s celosvětovou působností v oboru zprostředkování plateb. Zajišťováním bezpečných, jednoduchých, chytrých a snadno dostupných platebních transakcí Mastercard podporuje a propojuje inkluzivní digitální ekonomiku prospěšnou všem, kdekoliv na světě. Inovace a řešení využívající zabezpečených dat a sítí, partnerství a energie společnosti Mastercard pomáhají jednotlivcům, finančním institucím, vládním orgánům i firmám naplňovat beze zbytku jejich potenciál. Firemní kultura společnosti a vše, co Mastercard dělá uvnitř i navenek, se řídí firemním kvocientem slušnosti. Se společností Mastercard je možné se spojit ve více než 210 zemích a oblastech. Mastercard vytváří udržitelný svět, v němž se všem nabízejí možnosti k nezaplacení. 

O společnosti TransferGo

Společnost TransferGo byla založena v roce 2012 a rychle dosáhla postavení jednoho z nejdůvěřovanějších poskytovatelů služeb posílání peněz na světě. Společnost se zaměřuje na poskytování rychlých a spolehlivých převodů peněžních prostředků, a díky tomu se stala jediným celoevropským poskytovatelem schopným zaručit, že příjemce posílané peníze obdrží do 30 minut. Svým zaměřením na uživatelskou zkušenost dokázala společnost TransferGo vybudovat značku, které důvěřují tisíce klientů, a produkt, jenž si oblíbili. Vizí společnosti je zbavit mezinárodní finanční služby komplikací i umělých hranic.

Zakladatele a generálního ředitele společnosti Daumantase Dvilinskase zařadil časopis Forbes do svého žebříčku 30 pod 30. Společnost TransferGo byla v rámci vyhlašování cen TechCrunch Europa Awards 2018 nominována na ocenění pro „Nejrychleji rostoucí start-up roku“. V roce 2019 ji technologický portál TNW uváděl mezi nejvýznamnějšími start-upy v Británii. Od svých počátků v roce 2012 se TransferGo zaměřuje na zjednodušování mezinárodních převodů peněz. Nyní, s více než dvěma miliony klientů po celém světě, se TransferGo těší pověsti jednoho z nejdůvěřovanějších poskytovatelů služeb převodu peněžních prostředků na světě. Technologická řešení společnosti TransferGo kladou na první místo zabezpečení, rychlost a jednoduchost, což se projevuje například i v hodnocení na spotřebitelském portálu Trustpilot, kde má TransferGo celkové skóre 4,9 a plný počet pěti hvězd celkem od 17 981 uživatelů.