L´Oréal v České republice a na Slovensku pokračuje v plánu solidarity během druhé vlny Covidu-19. Nemocnicím a sociálním zařízením věnoval více než 66 000 produktů a 29 000 eur

Praha, 17. prosince 2020 – Společnost L’Oréal pokračuje s plánem solidarity a v České republice a na Slovensku darovala více než 66 000 produktů nemocnicím a ohroženým skupinám obyvatelstva. Současně věnovala také 29 000 eur neziskovým organizacím na podporu boje proti Covid-19.

Jednalo se o více než 66 000 hydro-alkoholových čistících gelů na ruce značek Vichy, La Roche-Posay a Garnier, a také dalších výrobků jako šampony, produkty péče o pleť či dekorativní kosmetika značek L’Oréal Paris, Maybelline and Garnier. Produkty byly distribuovány více než 70 nemocnicím (např. Bulovka, Nemocnice Brno, Nemocnice Bratislava atd.), neziskovým organizacím a zařízením sociálních služeb (SOS Dětské vesničky, Sene Cura, VDV a další). Opatření přijatá společností v České republice a na Slovensku jsou součástí širšího programu solidarity realizovaného skupinou L’Oréal v Evropě na podporu boje proti koronaviru, který byl zahájen na jaře 2020, kdy společnost L’Oréal darovala více než 75 000 produktů českým a slovenským nemocnicím, organizacím podporujícím zranitelné osoby, lékárnám či drogeriím.

Brigitte Streller, generální ředitelka L’Oréal Česká republika a L’Oréal Slovensko, uvedla: „V době, kdy čelíme druhé vlně pandemie, je pro naši společnost prioritní pomoci místním komunitám všemi dostupnými cestami. Těmito aktivitami chceme vyjádřit náš vděk a solidaritu všem těm, kteří prokazují mimořádnou odvahu a obětavost a zároveň pomáhají druhým.”

Kromě darovaných produktů, podpoří společnost L´Oréal finančním darem několik vybraných neziskových organizací, které se zaměřují na podporu zranitelných osob, a jejichž pomoc je během pandemie potřebná více než kdy jindy. V České republice rozdělí společnost L´Oréal celkem 500 000 korun mezi neziskové organizace Bílý kruh Bezpečí, Pink Bubble a Klub svobodných matek. Na Slovensku potom podpoří celkovou částkou 9 000 eur organizace Brieždenie a NIE Rakovine.

„Z celého srdce děkujeme společnosti L´Oréal, která podporuje Nadační fond Pink Bubble už od léta 2013. Tak rozsáhlé formy spolupráce si nesmírně vážíme a je nám ctí, že si letos L´Oréal vybral právě Pink Bubble jako jednu ze tří organizací, mezi které rozdělí svůj krásný předvánoční dar. Děkujeme a přejeme všem pevné zdraví a co nejvíc radosti,“ doplňuje Martina Šmuková, zakladatelka Pink Bubble. 


O společnosti L´Oréal v České republice a na Slovensku
L’Oréal Česká republika a L’Oréal Slovensko, jako součást skupiny L’Oréal, která se věnuje kráse více než 100 let, má na místních trzích více než 20 let historie. Díky svému jedinečnému mezinárodnímu portfoliu více než 25 různých a doplňujících se značek je L’Oréal v České republice a na Slovensku přítomen ve všech distribučních kanálech: supermarketech a hypermarketech, drogeriích, lékárnách, parfumeriích, kadeřnických salonech, značkových maloobchodech a internetových obchodech. www.loreal.cz