Letecká doprava může dočasně nahradit část pozemních přeprav z Velké Británie

Praha, 21.12.2020 – Obavy z šíření nové mutace koronaviru přerušily dopravní spojení kontinentální Evropy a Velkou Británií. Logistická společnost Gebrüder Weiss okamžitě reagovala a zákazníky informuje o aktuální dostupnosti leteckého spojení. „Na území Velké Británie zůstávají v tento moment stovky zásilek mířících do Evropy. Nákladní vozidla mohou dosud do Velké Británie z kontinentální Evropy vjíždět, nemohou se však vrátit,“ upozorňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Odříznutí GB od zbytku Evropy je z pohledu ekonomik závažný problém, do GB jenom z ČR mířilo nejméně v posledních pěti letech exportní zboží v hodnotě pře 200 miliard korun. 

„Zcela respektujeme opatření národních vlád i evropských institucí, pozemní spojení obnovíme okamžitě, jakmile opatření pominou. Přes veškerá aktuální omezení pro osobní leteckou dopravu ale v tento okamžik neexistují žádná omezení nákladních letů. Letecká nákladní doprava je tedy nadále k dispozici, jakkoli je nyní předmětem dalšího přezkoumání příslušných odpovědných úřadů, které mohou zavést přísnější omezení na základě dalšího vývoje,“ říká Jan Kodada.

Letecká doprava může v logistickém řetězci suplovat určitou část pozemní kapacity, objemově je však na výrazně nižší úrovni a také je signifikantně nákladnější. Pro leteckou dopravu také platí určitá omezení, která se na pozemní dopravu nevztahují. „Jedná se typicky o přepravy lithiových baterií, které jsou obsaženy v celé řadě elektronických výrobků a dalších druhů zboží. Což ale může být například i tlaková nádobka laku na vlasy, automotive maziva nebo nátěrové hmoty,“ vysvětluje Jan Kodada.

……..…………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/