Violeta Luca povede společnost Microsoft v České republice a na Slovensku

Praha/Bratislava, 22. prosince 2020 – Společnost Microsoft Česká republika a Slovensko od 1. ledna 2021 přivítá novou generální ředitelku Violetu Lucu. Ve funkci nahradí Rudolfa Urbánka, který vedl pobočku téměř tři roky.

Violeta Luca (40) přichází do českého a slovenského týmu z rumunské pobočky Microsoftu, kde působila jako generální ředitelka poslední dva roky. V řídících rolích má rozsáhlé zkušenosti s nastartováním dvouciferného obchodního růstu, transformací obchodních modelů, řízením regionální expanze či se získáváním nových tržních příležitostí a budováním strategických partnerství pro zlepšení zákaznické zkušenosti. V Rumunsku byla podle prestižního časopisu Forbes zařazena mezi TOP 100 generálních ředitelů a 50 nejvýznamnějších žen v byznysu. Získala ocenění za rozvoj podnikání, inovativní obchodní model, projekt nejlepší digitální transformace a nejlepší kampaň zodpovědného podnikání. Za jejího vedení se Microsoft Rumunsko stal zaměstnavatelem číslo jedna. Violeta Luca je také členkou představenstva Výboru pro digitální transformaci při Národním úřadu pro digitalizaci. 

„Jsem přesvědčená, že technologie jsou více než kdykoliv dříve řešením pro budování naší odolnosti a že zdravá a udržitelná kultura postavená na společném cíli má transformační sílu. Ať už mluvíme o vzdělávání, zdravotnictví nebo ekonomice obecně, posílená společnost umožní rychlejší zotavení a udržitelnější rozvoj v budoucnosti,“ uvedla Violeta. „Česká republika a Slovensko se řadí mezi nejsilnější země v Evropě, pokud jde o technologické talenty a jejich snahu realizovat potenciál digitalizace. Je to vynikající příležitost, společně s lokálními týmy a partnery Microsoftu, pokračovat v budování digitální budoucnosti organizací, firem a společnosti jako celku.“

Před příchodem do společnosti Microsoft zastávala Violeta několik vedoucích pozic v oblasti řízení, prodeje a marketingu v mezinárodních společnostech, jako jsou Metro C & C, Dante international, Flanco Retail, Whirpool Romania nebo AIG. Vystudovala Akademii ekonomických studií.

Jakmile to umožní současné hygienické podmínky vyvolané pandemií, Violeta a její manžel se přestěhují do Prahy.

Od nástupu do společnosti Microsoft v březnu 2018 přispěl Rudolf Urbánek k výraznému zrychlení růstu Microsoft Cloudu v České republice a na Slovensku. Svým silným zaměřením na lidi a firemní kulturu podpořil atmosféru otevřenosti, důvěryhodnosti a spolupráce. Úspěšně podporoval svůj český a slovenský tým na cestě složitým obdobím pandemie, a společně pomohli organizacím a školám čelit pomocí technologií výzvám práce odkudkoliv a distančního vzdělávání.

„Když se podívám na své působení ve společnosti Microsoft, jsem neuvěřitelně vděčný za to, že jsem měl možnost být součástí nejlepší technologické společnosti na světě. Také jsem velmi hrdý na to, že jsem mohl stát po boku velmi profesionálních a nadšených kolegů se správným přístupem, kteří dokázali za poslední tři roky významně posílit pozici společnosti Microsoft na českém a slovenském trhu,“ uvedl Urbánek.

Rudolf Urbánek se po letech strávených na řídících pozicích v mezinárodních firmách rozhodl pomoci silné technologické firmě uspět na trhu, a trvale tak působit na svém domácím trhu.

O společnosti Microsoft 

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) umožňuje digitální transformaci v éře inteligentního cloudu a inteligentního internetu věcí. Naší misí je pomoci každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více. Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety – v dubnu roku 1975. Česká pobočka zahájila činnost v roce 1992. Na podzim 2015 jsme se spolu s pražskou divizí  Skype přestěhovali do nového světa práce – kanceláře vytvořené pro svět práce odkudkoli. V červenci 2016 spojila česká pobočka síly se slovenskou a vznikl Microsoft Česká republika a Slovensko. Na podzim 2016 bylo v Praze otevřeno vývojové centrum Microsoft Dynamics

Tento dokument je určen pouze pro informační účely. Společnost Microsoft se zříká jakékoliv odpovědnosti za vzniklé situace týkající se užití tohoto dokumentu pro jiné účely. Společnost Microsoft nebude nikdy odpovědná za jakékoliv mimořádné, přímé, nepřímé či vyplývající škody, ať již vzejdou z účinnosti smlouvy, zanedbání nebo jiné skutečnosti vzniklé následkem užití či interpretace tohoto dokumentu či v souvislosti s ním. Microsoft je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corp. v USA a/nebo v jiných zemích. Jména společností a produktů zde uvedených mohou být obchodní značky jejich příslušných vlastníků.