Konec ztrácení věcí! Samsung přichází s praktickým přívěskem Galaxy SmartTag

Přívěsek pomůže majitelům při hledání ztracených věcí, zvířat nebo rodinných příslušníků prostřednictvím smartphonu.

PRAHA – 14. ledna 2021 – Společnost Samsung Electronics představila na první letošní mobilní akci Unpacked 2021 i praktický přívěsek Galaxy SmartTag, který pomáhá při hledání ztracených věcí. Přívěsek Samsung Galaxy SmartTag bude na českém trhu ke koupi od 29. ledna 2021 v černé a v druhé polovině února ve světle béžové barvě. Doporučená maloobchodní cena je 899 Kč. 

Přívěsek Samsung Galaxy SmartTag je ideální k hledání ztracených předmětů pomocí mobilního zařízení, které funguje na principu Bluetooth spojení (BLE – Bluetooth Low Energy). Proto je vhodné připnout ho k předmětům, které nejčastěji ztrácíme – klíče, peněženka, kabelka, ale i na věci, které chcete mít pod kontrolou, jako jsou kolo či kufr. K snadnému použití ho předurčují i kompaktní rozměry 39 x 39 x 9,8 mm.

Výhodou Galaxy SmartTag je dosah Bluetooth spojení až 120 m, výdrž baterie až několik měsíců a odolnost vůči prachu a vodě (IP53). Přívěsek umožňuje hledání ztraceného smartphonu pomocí hlasitého vyzvánění, propojení se službou SmartThings Find a sdílení jeho polohy s členy domácnosti či případné vyhledávání v offline režimu za pomoci jiných zařízení. Vzhledem k tomu, že Galaxy SmartTag využívá funkci SmartThings Find, je možné jej používat jen ve spojení s mobilními telefony a tablety značky Samsung Galaxy s operačním systémem Android 8.0 a vyšším.

Na co všechno se dá ještě využít?

Přívěsek Galaxy SmartTag má široké možnosti využití. Kromě hledání zapomenutých klíčů nebo peněženky můžete získat přehled o aktuální poloze členů své domácnosti (dětí, seniorů), máte též možnost sdílet polohu více zařízení v rámci nastavené skupiny. Je ideální jako GPS přívěsek pro domácí mazlíčky, ale i k hledání spárovaného smartphonu po dvojitém stisknutí tlačítka na jeho těle, po kterém smartphone začne vyzvánět. Také je možné využít Galaxy SmartTag k automatizovanému ovládání domácnosti, pokud si ho k tomuto účelu naprogramujete. Při odchodu z domu tak můžete jedním stiskem tlačítka na zařízení vypnout světlo, televizor, termostat apod. a při návratu je opět najednou spustit.

Ztracený přívěsek navíc dokážou detekovat i jiná mobilní zařízení se službou SmartThings Find. Odesílané údaje o poloze jsou anonymní – mobilní zařízení detekuje ztracený SmartTag, vyšle informaci s aktuální polohou do cloudu SmartThings a ta se zobrazí hledajícímu.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliard USD. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.