První investice roku skupiny ZDR Investments směřuje do nákupu dalšího retail parku v Rakousku

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila své nemovitostní portfolio            o 36. nemovitost. 


Novým přírůstkem fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. je retail park VORUM ve městě Voitsberg, okresním městě v rakouské spolkové zemi Štýrsko. 

Na téměř 7 tis. m2 obchodních ploch jsou hlavními nájemci Tedi, drogerie Bipa, C&A, Deichmann, Takko, Fussl, Ernstlings Family, Kik a MyShoes. Řada nájemců z důvodu atraktivity polohy nového centra přesunula své obchody z okolních obcí do retail parku VORUM Voitsberg.

Objekt byl zakoupen od rakouské developerské skupiny MID-Bau, zůstatková délka uzavřených nájemních smluv (WAULT) je pro místní poměry nadprůměrných 6,4 let.

Objekt z roku 2019 je jednou z prvních částí nově vznikajícího centra města. Retail park byl vybudován ve vysokém standardu za využití moderních technologií na pozemku bývalé hnědouhelné elektrárny, která historicky oddělovala města Voitsberg a Bärnbach. V bezprostředním sousedství byl v říjnu 2020 dokončen a otevřen hobby market LAGERHAUS, který doplnil svým sortimentem ucelenou nabídku zboží a služeb v nové lokalitě. Řetězec LAGERHAUS zároveň s otevřením nové prodejny přesunul také sídlo své skupiny do Voitsbergu.

Skupina ZDR Investments současně s akvizicí první etapy retail parku uzavřela budoucí smlouvu na nákup druhé a třetí etapy projektu VORUM Voitsberg. Koncem roku se retail park rozšíří na 13 tis. m2 maloobchodní plochy a přivítá další atraktivní nájemce, mezi nimi prodejnu potravin BILLA, JYSK, DM drogerii, Fressnapf, NKD a Hervis.

Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments: „Tímto nákupem realizujeme naši třetí akvizici na území Rakouska. Během několika málo měsíců se nám podařilo naše portfolio komerčních nemovitostí vedle Česka a Slovenska diverzifikovat s dvaceti procenty také do prvotřídních nemovitostí v Rakousku, což podpoří stabilitu našeho portfolia a přispěje k dlouhodobě atraktivním výnosům pro naše investory“. 

O skupině ZDR Investments

Investiční fondy ZDR Investments investují finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů, získaných z úpisů investičních akcií zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky.
Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České republiky, Slovenska a Rakouska a téměř plně obsazeny nájemci. K více než 60 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny REWE a Tengelmann, nizozemské skupiny Ahold a Action nebo dánský JYSK. Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 36 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 118 tis m2 v hodnotě 4,8 mld. Kč.
Za období 01-11/2020 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. +7,55 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhl celkový výkon +25,53 %. Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za období 01-11/2020 zhodnocení ve výši +5,24 %  a od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši 9,92 %.