Na covid odděleních se těžko pracuje v brýlích, stěžují si zdravotníci. Firma poskytne půl milionu kontaktních čoček

Praha, 27. ledna 2021 – Zdravotníci a nemocniční personál pečující o pacienty s onemocněním covid-19 musí mít po většinu dne na sobě ochranné pomůcky. To je samo o sobě nepohodlné a ti, kteří nosí brýle, se navíc potýkají s jejich zamlžováním. Pokud zdravotník musí nosit ochranné brýle, pak dioptrické brýle nepřicházejí v úvahu vůbec. Řešení nabízí jednodenní kontaktní čočky, které by si ale museli na vlastní náklady pořídit. Zásobu až půl milionu kontaktních čoček pro nemocnice se rozhodl poskytnout prodejce v oblasti péče o oči Lentiamo.cz

„Přišel za námi kolega programátor, že jeho kamarádka, zdravotní sestra, řeší právě tento problém, jestli bychom s tím jako firma prodávající kontaktní čočky nemohli něco udělat. Nám to přišlo jako dobrý nápad. Věříme, že nejefektivněji můžeme pomoci tím, na co se specializujeme,” vysvětluje marketingový ředitel optiky Lentiamo Tomáš Bártek.

Firma hned oslovila několik nemocnic, například Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze nebo Jihočeské nemocnice. „Všechny nabídku s nadšením přijaly, takže pokračujeme v oslovování dalších nejen v Čechách, ale také na Slovensku a v Itálii, kde působíme,” říká Tomáš Bártek. „Nemocnicím posíláme jednodenní čočky Lenjoy, které jsou pro zdravotníky nejpraktičtější – nevyžadují žádnou speciální péči, ráno si je nasadí a po směně se jednoduše vyhodí,” dodává. Zdravotníkům, kteří to potřebují, Lentiamo nabídlo také měření dioptrií a aplikaci čoček zdarma v jejich optice v Praze. 

„Zhruba 30 % zdravotníků na našem covid oddělení nosí dioptrické brýle, které jsou pro ně velkou překážkou. Kontaktní čočky těmto kolegům výrazně usnadní práci,” říká předseda představenstva Nemocnice Písek, a.s. MUDr. Jiří Holan, MBA. Optika Lentiamo zatím darovala přes 16 000 čoček. Každý zdravotník jich dostane 60, při počtu dvou čoček na směnu a 3–4 směnách týdně by jim tato zásoba měla vydržet na dva měsíce. Celkově se Lentiamo chystá darovat až půl milionu kontaktních čoček pro zdravotníky v první linii.

„Máme štěstí, že naše podnikání na rozdíl od mnoha dalších firem covid zásadně neohrozil. O to víc cítíme povinnost pomáhat. Byl bych rád, kdybychom inspirovali další firmy, které krize nepoložila, aby se zamyslely, jak využít jejich know-how nebo logistických možností a přiložit ruku k dílu,” dodává Tomáš Bártek.

O Lentiamo

Lentiamo (dříve VašeČočky) je český prodejce v oblasti péče o oči. Začínal jako e-shop s kontaktními čočkami a příslušenstvím. Od září 2017 nabízí také kvalitní sluneční brýle od desítek světových značek a v dubnu 2020 spustil on-line prodej dioptrických brýlí.
V červenci 2019 otevřel první kamennou optiku v Praze. Obrat společnosti byl v roce 2019 670 mil. Kč a působí v 17 evropských zemích. www.lentiamo.cz