Společensko-zpravodajský web Expres.cz z portfolia mediální skupiny MAFRA dosáhl v roce 2020 rekordní návštěvnosti, potvrzují výsledky měření NetMonitor. Představil také nový videoobsah

Společensko-zpravodajský web Expres.cz loni zažil svůj historicky nejsilnější rok, jak potvrzují souhrnné výsledky měsíčních měření internetové návštěvnosti NetMonitor za rok 2020. Zaznamenal celkem 482 milionů zobrazení stránek (page views), což představuje nárůst o 70 % oproti roku 2019, počet návštěv pak vzrostl o 27 % na 93 milionů. Rekordní čísla padala v létě: červenec přinesl nejvíce návštěv – celých 9 milionů, v srpnu na Expres.cz zavítalo více než 2,2 milionu reálných uživatelů (RU) a zobrazeno bylo 54 milionů stránek (page views), a také v prosinci, kdy oproti roku 2019 vzrostl počet návštěv o 47,5 % a nárůst v zobrazení stránek (page views) byl o více než 90 %. Významnou roli hrál loni na webu Expres.cz nový videoobsah. 

V únoru byla spuštěna platforma TV Expres, kde čtenáři najdou veškerá videa na jednom místě. Na podzim pak měl premiéru pořad Experti, který přináší rozhovory s celebritami a aktuální dění ze světa šoubyznysu v podání těch nejlepších bulvárních novinářů v Česku. 

„Expres.cz se během posledních let vyšvihl mezi TOP 5 společenských webů a vezmeme-li údaje z prosince 2020 (přes 2 miliony RU), předstihl v návštěvnosti i nemálo zavedených zpravodajských webů. Loňský výsledek nás velmi těší a je rozhodně výzvou a závazkem do budoucna Expres.cz dále rozvíjet. Budeme publikovat více rozhovorů v pořadu Experti, chystáme podcasty s celebritami, nebo nové rubriky o autech a životním stylu hvězd. A samozřejmě i nadále budeme naše čtenáře bavit bulvárními kauzami, exkluzivními rozhovory, komentáři s nezbytnou dávkou humoru, trochou nekorektnosti a nekonvenčním obsahem,“ uvedl k výsledkům šéfredaktor Expres.cz Petr Konečný. 

O Expres.cz: Web Expres.cz přináší svým čtenářům zprávy, novinky ze světa celebrit a showbusinessu již od roku 2015. Oslovuje širokou cílovou skupinu, přičemž největší úspěch zaznamenává u lidí v nejproduktivnějším věku 25-44 let. Webu se daří oslovovat českou populaci na sociálních sítích, kde svými články vzbuzuje debatu.

Zdroj dat: NetMonitor 01/2021

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA 

Mediální skupina MAFRA je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví 3,2 milionu čtenářů tisku a měsíčně 7,5 milionu návštěvníků internetu. 

Celková čtenost titulů MAFRA je 5,1 milionu čtenářů, což představuje 57,7 % populace v ČR ve věku 12-79 let. Měsíční návštěvnost internetových projektů dosahuje 7,5 milionu reálných uživatelů.

Tiskové portfolio mediální skupiny MAFRA zahrnuje širokou škálu titulů napříč segmenty od deníků s vkládanými magazíny přes celostátní zpravodajské týdeníky, společenské časopisy, tituly zdarma po programové tituly, časopisy životního stylu pro ženy a další

Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. 

Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii.  Mezi top tituly v nabídce časopisů dále patří Cosmopolitan, Esquire, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník Televize a Žena a život.

Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, prémiový produkt iDNES Premium pro registrované členy, který nabízí exkluzivní obsah doplněný o kvalitní zábavu, dále videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net a realitní web reality.idnes.cz.  

Do skupiny dále patří  zábavný videoportál iDNES KINO, skupina hudebních TV stanic Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ, největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě.  

Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společností ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing. 

MAFRA také drží obchodní podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. 

Skupina je rovněž mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. 

Na Slovensku je portfolio mediální skupiny MAFRA zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. 

Nedílnou součástí skupiny jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Skupina je členem holdingu Agrofert.