Kaspersky Internet Security je Produktem roku 2020 dle nezávislého testu AV-Comparatives

5. února 2021 – Bezpečnostní řešení Kaspersky Internet Security – vlajkový produkt společnosti Kaspersky pro kybernetické zabezpečení domácností – získalo podle výroční zprávy vydané nezávislou testovací laboratoří AV-Comparatives ocenění Produkt roku 2020 a dosáhlo tak už šestého vítězství v této kategorii. Společnost Kaspersky obdržela hodnocení Advanced+ v sedmi přísných testech, a obsadila tak celkově nejvyšší příčku v žebříčku 17 firem poskytujících bezpečnostní řešení pro operační systém Windows.

Během minulého roku se lidé museli více než kdy jindy spoléhat na technologie, aby si mohli uchovat kontakt s blízkými během lockdownu nebo pokračovat v práci či studiu na dálku, když došlo na nucené uzavření kanceláří a škol. Společnost Kaspersky chránila svoje zákazníky před narůstajícími kybernetickými hrozbami pomocí nejrobustnějších a nejúčinnějších produktů na trhu. Její roli lídra potvrdilo získání šesti hlavních výročních cen společnosti AV-Comparatives, které uděluje za vynikající fungování produktu během uplynulých 12 měsíců.

Na cestě za oceněním Produkt roku 2020 překonalo řešení Kaspersky Internet Security během testovacího roku všech 16 konkurentů a získalo hodnocení Advanced+ za maximální funkčnost produktu ve všech sedmi testech. Mezi nimi jsou dva půlroční testy ochrany v reálných podmínkách, dva testy ochrany proti malwaru, dva testy k měření výkonu a test odolnosti proti sofistikovaným hrozbám v reálných podmínkách. 

Společnost Kaspersky navíc získala dalších pět ocenění podle specifických testovacích kritérií:

  • Advanced Threat Protection Gold – zlato za test ochrany před pokročilými hrozbami v reálných podmínkách, při kterém odborníci z AV-Comparatives emulují velmi promyšlené cílené útoky, které mají proniknout do chráněného systému, získat privilegia a provádět škodlivé akce. 
  • Real-World Protection Gold – zlato za nejlepší výsledky v osmi testech ochrany v reálných podmínkách, které probíhají na základě skutečných útoků a zahrnují falešně pozitivní nálezy. 
  • Lowest False Positives Silver – stříbro za nejnižší počet falešných poplachů během osmi testů v reálném prostředí a dvou testů na ochranu před malwarem v průběhu roku 2020.
  • Malware Protection Bronze – bronz za skvělé výsledky v detekci malwaru a za minimální množství falešných poplachů během dvou testů ochrany proti malwaru z roku 2020.
  • Best Overall Speed Bronze bronz za minimální dopad bezpečnostního řešení na výkon chráněného systému, hodnocený pomocí syntetických i uživatelských scénářů na dvou různých hardwarových sestavách.

„Jsme rádi, že můžeme znovu ocenit řešení Kaspersky Internet Security za jeho dobře prověřené možnosti ochrany před malwarem, vysoké standardy funkčnosti a snadno použitelné dlaždicové rozhraní. Události z minulého roku ukázaly, že velmi účinnou ochranu před počítačovou kriminalitou potřebují nejen velké podniky, ale také všechny domácnosti. Společnost Kaspersky svými vynikajícími výsledky a špičkovou kvalitou ochrany ve všech kategoriích testů AV-Comparatives opět prokázala svoji schopnost chránit zařízení a data koncových uživatelů,“ říká Andreas Clementi, zakladatel a CEO společnosti AV-Comparatives. 

„V dnešní nelehké době se lidé musejí stále více spoléhat na digitální technologie, a proto je ochrana jejich majetku, dat i soukromí před kybernetickými hrozbami mnohem důležitější než kdy dříve. Díky nezávislosti společnosti AV-Comparatives a jejího komplexního a důkladného testování produktů mají spotřebitelé skvělý přehled o schopnostech různých nabízených řešení. Máme radost, že naše úsilí vytvářet zákazníkům bezpečnější svět bylo odměněno nejen cenou Produkt roku, ale přineslo i mnoho dalších úspěchů napříč hlavními testovacími kritérii,“ říká Anton Ivanov, viceprezident pro výzkum hrozeb společnosti Kaspersky.

Další informace o výroční zprávě společnosti AV-Comparatives za rok 2020 najdete na této webové stránce. Chcete-li zjistit, jak může řešení Kaspersky Internet Security ochránit vás a vaši rodinu před současnými i budoucími digitálními hrozbami, navštivte webové stránky společnosti Kaspersky

O společnosti Kaspersky
Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která byla založena v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jež tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání více než 400 milionů uživatelů a pro 250 000 firemních klientů přinášíme ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na adrese www.kaspersky.com.