Hendikepovaný pes na lyžích? AnyoneGo nabízí nový doplněk ke svým vozíkům

Brno, 11. února 2021 – Invalidní vozíčky z 3D tiskáren od společnosti AnyoneGo už v Česku i na Slovensku využívají pro snazší pohyb desítky psů. Když ovšem napadne sníh, není to s vozíčkem vždy jednoduché. Proto nyní přišel na řadu nový zimní doplněk – lyže.

Dovedeme si to představit všichni. Ačkoliv je kolo skvělý vynález, který významně usnadňuje pohyb (nejen) hendikepovaným psům, existuje jeden druh počasí, na který jsou krátká. 

„Pokud napadne sněhová nadílka, výhoda „koleček“ se bohužel z velké části ztrácí. A to pro pejsky, kteří již tak mají omezené možnosti pohybu není příjemné,“ popisuje Martin Schenk, jeden ze zakladatelů AnyoneGo. „Pohyb ve sněhu, do kterého se kolečka zaboří je totiž může zbytečně vysilovat. Proto jsme k našim vozíkům vytvořili speciální lyže jako zcela přirozený doplněk, díky kterému je možné se hladce a bez námahy pohybovat i po sněhu,“ pokračuje.

Lyže AnyoneGo jsou stejně jako vozíky vytvořeny na 3D tiskárnách. Jejich připevnění k vozíčku je rychlé a jednoduché, díky speciální konstrukci a magnetům je totiž lze nacvaknout během několika vteřin a stejně snadné je i jejich sejmutí. Nevadí proto ani když se během jediné procházky setkáte hned několikrát se změnou povrchu. Je jen otázkou okamžiku lyže připevnit nebo sundat a poponést, než se povrch znovu změní.

„Při navrhování lyží jsme kromě jednoduché obsluhy mysleli i na bezpečnost – lyže mají drážky, které zabraňují nechtěnému pohybu do stran. Pejsek ve vozíku tak má nadále potřebnou stabilitu. Současně jsou lyže velmi lehké, pouhých 480 g a nezatěžují tak psy zbytečnou hmotností,“ uvádí designér a současně další ze zakladatelů společnosti Jan Jiránek.

Lyže AnyoneGo jsou k dispozici ve velikostech kompatibilních s dodávanými vozíčky a stejně jako ony jsou k dispozici v pěti barevných variantách, majitelé si tak mohou celý set příjemně sladit. Jejich cena začíná na 990,- Kč a doba dodání je do 1 týdne.

O společnosti AnyoneGo

Český startup AnyoneGo vznikl v roce 2016 a zaměřuje se na vývoj zdravotních pomůcek pro hendikepované. Využívá nejmodernější technologie, které zajišťují spolehlivou a cenově výhodnou výrobu zdravotnických pomůcek, navrhovaných na míru potřeb jednotlivých zákazníků. Společnost AnyoneGo tvoří dvě divize, které oddělují vývoj pomůcek pro hendikepované osoby a zvířata. Další informace jsou k dispozici na webu www.anyonego.com.