APRA na jaře spouští certifikované kurzy PR, bude vzdělávat seniorní pracovníky v PR a marketingu, rozšířila také sérii přednášek

Praha, 12. února 2021 – Asociace public relations (APRA) spouští certifikovaný kurz PRague Communication Academy, který je určený především seniorním pracovníkům v PR a marketingu. Kurz začíná 9. března a zájemci se mohou přihlašovat od 12. února.

Jarní semináře PRague Communication Academy II. (PRCA II.) jsou určeny PR profesionálům, kteří v oboru působí delší dobu a jsou zodpovědní například za vytváření a nastavení komunikační strategie, případně vedou PR či marketingový tým. 

Kurz obsahuje devět odpoledních bloků a bude zakončen certifikovanou zkouškou. Účastníci se mohou těšit na semináře s aktuálními tématy mezi něž patří krizová komunikace, problematika dezinformací, hodnocení PR či Public Affairs.

„Po kurzu pro zkušenější pracovníky v PR byla dlouhodobě velká poptávka. Na přípravě PRague Communication Academy II. jsme proto pracovali několik let a mám velkou radost, že se nám do přednášek podařilo zapojit přední české odborníky na PR a komunikaci z řad agentur i zadavatelů. V březnu kurz spouštíme a těšíme se na interaktivní vzdělávání s kolegy z branže,“ vysvětluje člen výkonné rady APRA Rostislav Starý.

PRague Communication Academy jako jediný kurz na trhu zajišťuje komplexní vzdělání v oboru public relations. Účastníci kurzu si osvojí klíčové znalosti a dovednosti nezbytné pro práci každého profesionála v oblasti PR a marketingu. 

Přihlašování do kurzu začíná 9. února a zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím webových stránek APRA. Jarní PRague Communications Academy II. bude probíhat od 9. března do 4. května každé úterní odpoledne. Semináře budou probíhat online.

Podrobné informace o kurzu naleznete zde.

O PRague Communication Academy (PRCA)

v rámci celého kurzu je kladen důraz na praktickou využitelnost získaných poznatků a zohlednění změn, ke kterým v oblasti PR a komunikace dochází. Podzimní semestr PRague Communication Academy (PRCA I.) je určen pro pracovníky v oboru, kteří mají krátkodobé zkušenosti z agenturního prostředí, nebo z korporátních oddělení společností a veřejné či státní sféry nebo neziskového sektoru. Jarní semestr PRague Communication Academy (PRCA II.), je určen profesionálům, kteří v oboru působí delší dobu, jsou zodpovědní za vytvoření a nastavení komunikační strategie, případně i vedou tým PR a marketingu.

O Asociaci public relations (APRA)

APRA (Asociace public relations) je dobrovolné sdružení PR agentur působících na území České republiky. Vznikla jako odborné sdružení, jehož prvořadým posláním je prezentovat obor PR zejména odborné a klientské veřejnosti, všestranně kultivovat činnost agentur, prosazovat tzv. nejlepší praxi, vytvářet prostor k široké profesní diskuzi a budovat dobré jméno oboru. APRA zároveň garantuje kvalitu nabízených služeb členských agentur prostřednictvím certifikace. Asociace dbá na dodržování etických pravidel dle Stockholmské charty a aktuálně sdružuje 17 českých i zahraničních PR agentur působících na českém trhu.