Home office priority pro MSP: ochrana koncových zařízení, záplatování a ochrana e-mailů

63 % organizací vloni zaznamenalo v souvislosti s home office nárůst kybernetických útoků

PRAHA, 23. února 2021ZEBRA SYSTEMS, distributor řešení SolarWinds MSP na českém trhu, představila priority SolarWinds MSP pro zabezpečení organizací s vysokou mírou home office pracovníků. Ty aktuálně patří mezi nejvíce ohrožené kybernetickými útočníky, když vloni téměř dvě třetiny (63 %) organizací pocítilo nárůst incidentů v oblasti IT bezpečnosti v souvislosti s opatřeními proti COVID -19.

Rizik práce z domu je celá řada: pracovní zařízení zde nejsou chráněna firemním firewallem či integrovaným řešením pro řízení hrozeb (UTM). Dalším slabým místem jsou levné domácí routery a internetové brány bez jakéhokoliv zabezpečení. Uživatelé doma využívají také svých osobních zařízení a někteří je dokonce sdílejí s dalšími členy své rodiny. Mnoho uživatelů též potřebuje mít přístup k pracovním souborům umístěným na firemní infrastruktuře prostřednictvím VPN spojení.

ZEBRA SYSTEMS doporučuje zaměřit se na tři hlavní a několik dalších volitelných bezpečnostních prvků:

  • Ochrana koncových zařízení – poskytující ochranu koncových zařízení proti malwaru a dalším hrozbám
  • Patch management – vysoce automatizovaný způsob aktualizace softwaru na uživatelských počítačích
  • Ochrana e-mailů – zabezpečení e-mailové komunikace včetně zajištění obchodní kontinuity a archivace

Volitelně pak:

  • Ochrana webu – chrání uživatele před návštěvou kompromitovaných webových stránek, které mohou poškodit síť a zařízení k ní připojená
  • Správa hesel – bezpečný přístup s pomocí silných uživatelských hesel 
  • Backup – záloha souborů a rychlá obnova v případě jejich ztráty

„Zákaznické organizace vyvíjejí tlak na své dodavatele IT a kybernetické bezpečnosti vzhledem k potřebě lepší ochrany svých zaměstnanců pracujících z domu,“ uvedl Ondřej Šabata, Sales Engineer pro řešení SolarWinds MSP ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „IT dodavatelé mohou efektivně vyřešit tyto tlaky s pomocí nasazení MSP platformy jako například SolarWinds RMM, která v sobě integruje všechny prvky  ochrany zákaznických infrastruktur.“

Více informací o řešení SolarWinds RMM na https://www.zebra.cz/solarwinds-produkt/

O SolarWinds

Již více než 20 let poskytuje společnost SolarWinds výkonný a dostupný software pro správu IT infrastruktur. Divize SolarWinds MSP dodává tyto nástroje poskytovatelům řízených služeb (MSP), které je využívají ke správě, monitoringu a zabezpečení IT infrastruktur jejich zákazníků Více informací naleznete na http://www.solarwinds.comhttp://www.solarwindsmsp.com.

O ZEBRA SYSTEMS

Společnost ZEBRA SYSTEMS s.r.o. je s více než 25 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je distributorem produktů značky Acronis, GFI Software, Kerio, Exinda , Paralells, Cloudflare a SolarWinds MSP. Více na www.zebra.cz.