Nové UST (Ultra Short Throw) objektivy Panasonic se zoomem pro poutavé vizuální zážitky

Praha, 2. března 2021 – Dva nové objektivy společnosti Panasonic pro projekci na ultra krátkou projekční vzdálenost (UST) přináší divákům mimořádně poutavý obrazový prožitek. Oba nové objektivy jsou určené pro laserové LCD projektory. Díky těmto objektivům se při promítání využije každý centimetr zobrazovací plochy. Promítaný obraz může sahat od podlahy ke stropu bez přítomnosti rušivých stínů i v těch nejmenších prostorech v muzeích, na výstavách a na dalších akcích. UST objektiv Panasonic se zoomem ET-EMU100 pro řadu projektorů PT-MZ16K bude k dispozici v srpnu 2021 a UST objektiv Panasonic se zoomem ET-ELU20 pro novou řadu projektorů PT-MZ880 bude k dispozici v září 2021.

„Bez ohledu na náročnost prostor mohou tyto objektivy a nejnovější projektory Panasonic zprostředkovat divákům nevídaný vizuální zážitek pomocí širokoúhlé projekce s funkcí spojených obrazů (Edge blending), která dokáže pokrýt jakoukoli zobrazovací plochu,“ řekl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic Business. „Spojení inovativního designu a flexibilní instalace nabízí zcela novou škálu obrazových kreativních možností.“

Variabilní instalace s nulovým posunem obrazovky

Poměr projekční vzdálenosti k velikosti obrazu u objektivu 0,330–0,354:1 (WUXGA) vytváří 200palcový obraz ve vzdálenosti přibližně 1,42 m. Mizí rušivá mezera mezi horní částí obrazu a stropem pro vytvoření lepšího vizuálního dojmu. Projektor lze namontovat přímo na strop, aniž by hrozilo, že bude přesah objektivu zakrývat projekční plochu. Při zadní projekci lze projektor umístit do středu projekční plochy a rovnoměrně rozdělit jas ze středu do rohů a krajů.

Flexibilní přizpůsobení zvyšuje efektivitu při obsluze projektorů

Jakmile je projektor na místě, lze jej snadno nastavit pomocí flexibilního nastavení. Technik může dle libosti snímky upravovat s použitím zoomu objektivu 1,07x a širokého rozsahu posunu objektivu vertikálně: +50 %, -20 %, horizontálně: +20 %, -20 % (ET-EMU100) a vertikálně: +50 %, -50 %, horizontálně: +24 %, -24 % (ET-ELU20).

Více informací o objektivech najdete na webu: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz880 a https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-mz16kl 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.
Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/