Raketový růst! Huawei AppGallery má 530 milionů uživatelů

Nárůst distribuce aplikací o 83 % a nárůst aktivních uživatelů měsíčně o 33 % představuje pro ekosystém aplikací Huawei rok rapidního růstu. V AppGallery je nyní k dispozici 120 000 aplikací integrovaných s HMS Core, což představuje meziroční nárůst o 118 %.

AppGallery, jedna ze tří nejvýznamnějších globálních služeb s aplikacemi, zaznamenala v nedávné minulosti hned několik milníků – jen rok od oznámení plánů na rozšíření mobilního ekosystému během Světového mobilního kongresu (MWC) v roce 2020. Platforma má nyní 2,3 milionu registrovaných vývojářů, což je nárůst o 77 % oproti minulému roku, a pestré globální publikum s 530 miliony MAU (Monthly Active Users), což jen dokazuje rostoucí vliv AppGallery na vývojáře i uživatele po celém světě. 

Počet uživatelů v Česku vzrostl během roku 2020 z 427 tisíc na 739 tisíc MAU, což činí 73% nárůst (viz graf níže). Co do počtu českých vývojářů registrovaných v AppGallery je vývoj ještě více ohromující – zatímco v březnu 2020 jich bylo 244, o rok později se číslo vyšplhalo na 1 462, což znamená 499% nárůst!

C:\Users\c84114942\AppData\Roaming\eSpace_Desktop\UserData\c84114942\imagefiles\CC13BBD4-B3A5-4CD2-9C59-80AF5E76CA30.png

AppGallery také v roce 2020 dosáhla distribuce aplikací v počtu 384,4 miliard, což je o 174 miliard více než v předchozím roce. V čele této expanze jsou hry, přičemž je na platformě nyní k dispozici o 500 % více her než o rok dříve. Zákazníci společnosti Huawei patřili mezi jedny z prvních na světě, kteří si mohli vyzkoušet nové hry – v uplynulém roce mezi ně patřily i ty z dílen českých vývojářů, jako třeba Rope Frog Ninja Hero – Strange Gangster Vegas, Crime Angel Superhero – Vegas Air Strike, Grand Action Simulator – New York Car Gang od HGames-ArtWorks s.r.o. nebo Alice: Reformatory for Witches od Bispiral, s.r.o.

Nová čísla, která představil Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business, odhalují vizi společnosti Huawei, kterou je učinit z AppGallery otevřenou a inovativní platformu pro distribuci aplikací, která je přístupná uživatelům po celém světě. 

Lukáš Knotte, ředitel rozvoje HMS ekosystému v Huawei Consumer Business Group pro Česko, potvrzuje, že čísla jsou důkazem dalších pokroků AppGallery jako skutečně globální platformy s aplikacemi: „Na konci roku 2019 bylo na celém světě 25 zemí, které měly přes milion uživatelů na AppGallery. Toto číslo nyní vzrostlo na 42 a my očekáváme další silný růst napříč trhy v Evropě, Latinské Americe, Asii a Tichomoří, na Středním východě a v Africe.“

„Nejde ale jen o kvantitu a skutečnost, že se počet aplikací integrovaných s HMS Core během jednoho roku více než zdvojnásobil. Také se ukazuje, že se stále více vývojářů opírá o technologie Huawei, které podporují inovace a poskytují kvalitní a jedinečné uživatelské prostředí,“ dodává Lukáš Knotte.

Když lokální vývojáři využívají globální platformu

AppGallery soustředila své úsilí na spolupráci s vývojáři v místním i globálním měřítku, aby uživatelům přinášela ty nejrelevantnější aplikace, což pomohlo zvýšit počet vývojářů pracujících s platformou a nabídnout uživatelům po celém světě širokou škálu možností.

Vývojáři stále více využívají AppGallery, aby díky ní lépe porozuměli uživatelům po celém světě. I proto poskytuje AppGallery své rozmanité uživatelské základně ty nejpřínosnější aplikace. Během minulého roku se AppGallery rozšířila o celosvětové aplikace přepravních společností HereWeGo a Bolt, LINE a Viber v komunikačním sektoru a o další populární aplikace, jako jsou Booking.com nebo Deezer. 

V Česku vedle kompletního portfolia aplikací od Seznam.cz patří k nejpoužívanějším aplikacím také Teta Drogerie, Sodexo, Kupi.cz nebo Záchranka. Úplnou novinkou je oblíbená fitness aplikace Fitify, která je jako první určena i pro nositelná zařízení. Spotřebitelé ji tak mohou využívat kromě smartphonů také např. na špičkových hodinkách Watch GT2 Pro.

V rámci této strategie využívá Huawei také své odborné znalosti z Číny, které pomáhají vývojářům z celého světa proniknout na lukrativní trh aplikací v zemi. Čína, která je považována za „mobile-first society“, je domovem více než 904 milionů uživatelů mobilního internetu s odhadovaným počtem stažení aplikací přes 100 miliard. A AppGallery pomohla za poslední rok více než tisícům zahraničních vývojářů proniknout do rostoucí mobilní ekonomiky v Číně.

Aplikace PicsArt a jí podobné byly mezi prvními, které těžily z pozice Huawei na čínském mobilním trhu; nyní se PicsArt může pochlubit více než 300 miliony stažení v Číně. FaceTune 2 a Mondly zaznamenaly podobné úspěchy a napočítaly 2,2 milionu, respektive 350 tisíc stažení.

AppGallery dále pomohla více než 10 000 čínským aplikacím vstoupit na zámořské trhy, kde populární platformy rovněž využily silné pozice Huawei. Banggood, jeden z největších poskytovatelů mezinárodních e-commerce služeb, pracoval se společností AppGallery na společné marketingové kampani a za tři týdny zajistil více než 60 000 nových stažení a 1 000 nových předplatitelů. Mezi další příklady čínských aplikací, které se prostřednictvím AppGallery dostaly ke globálnímu publiku, patří Pascal’s Wager, Rise of Kingdoms: Lost Crusade a Night of Full Moon.

AppGallery – jedna ze 3 globálně nejvýznamnějších platforem s aplikacemi

AppGallery je inteligentní a inovativní ekosystém, který umožňuje vývojářům vytvářet pro uživatele jedinečné zážitky. Unikátní HMS Core umožňuje integraci aplikací mezi různými zařízeními, což přináší větší pohodlí a plynulejší zážitek – i to je součástí širší strategie společnosti Huawei „1+8+N“.

Vizí AppGallery je vytvořit otevřenou a inovativní platformu pro distribuci aplikací, která bude uživatelsky snadno dostupná a zároveň ochrání soukromí uživatelů a poskytne jim jedinečný zážitek. AppGallery je jednou ze tří globálně nejvýznamnějších platforem s aplikacemi a nabízí širokou škálu globálních i lokálních aplikací v 18 kategoriích, včetně navigace a dopravy, zpráv, sociálních médií a dalších. AppGallery je k dispozici ve více než 170 zemích a regionech s více než 530 miliony aktivních uživatelů měsíčně po celém světě. Společnost Huawei uzavřela partnerství s 2,3 miliony vývojářů po celém světě, celková distribuce aplikací z AppGallery v roce 2020 dosáhla 384,4 miliard.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 33letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.