Sedlakova Legal posiluje svůj tým, do advokátní kanceláře nastupuje Linda Kolaříková

Advokátní kancelář Sedlakova Legal přivítala do svých řad novou posilu – ve společnosti začala působit Linda Kolaříková. Svou specializací na korporátní, finanční a IT právo doplnila tým právních specialistů, kteří se zaměřují na právo v oblastech technologických firem, startupů a IT. Linda Kolaříková byla nejen za svou právnickou činnost již několikrát oceněna, a to například jako Talent roku v rámci soutěže Právník roku 2017, KPMG Junior Lawyer of the year 2018 či přímo cenou Zlatý středník v kategorii Inovativní a netradiční forma firemní komunikace – elektronická média, za kampaně Adventní kancelář a Sedmero právních pohádek.

Linda má dlouholeté mezinárodní jak studijní, tak pracovní zkušenosti. Za svou kariéru působila například v advokátní kanceláři Norton Rose Fulbright či KPMG Legal, ve které měla mimo jiné na starost řízení znalostí. V současnosti působí v Centru Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice a i jako přizvaná členka Etické komise pro posuzování otázek spojených s provozem automatizovaných a autonomních vozidel v podmínkách ČR. Je taktéž spoluautorkou právní monografie na téma umělé inteligence.

Kolaříková se bude v rámci své expertízy a nového působení v Sedlakova Legal věnovat oblastem korporátního práva, nových technologií a digitální ekonomiky či řízení znalostí a publikační činnosti. Spojením specializace JUDr. Kolaříkové a na IT, inovace a startupy zaměřené advokátní kanceláře Sedlakova Legal vznikla vzájemně lichotící si spolupráce.  

O Sedlakova Legal:
Sedlakova Legal je inovativní advokátní kancelář, kterou v roce 2015 založila Jana Sedláková. Společnost se zaměřuje na oblasti IT práva, ochrany osobních údajů, nemovitostí či na právní pomoc startupů a další. Expertiza právních specialistů ze Sedlakova Legal sahá od občanského, pracovního a korporátního práva, až po právo softwarové nebo právo e-sportu. Společnost se opakovaně stihla umístit v několika  kategoriích soutěže Právnické firmy roku a v rámci svého právního týmu i v kategorii Inovativní právník roku 2017 a 2018. Sama Jana Sedláková se v prestižním žebříčku TOP 100 žen česko-slovenského právního byznysu umístila hned ve dvou kategoriích, a to Vedoucí partnerky a Telekomunikace, média a IT. Od svého založení pak společnost pomohla více než 2 634 klientům, mezi nimi například firmám Konica Minolta, Stokkur Software či Safetica Technologies. Firemní hodnoty Sedlakova Legal jsou srozumitelnost, vzdělávání, týmovost a cílevědomost.