OnRobot uvádí pokročilý magnetický uchopovač MG10 pro bezpečné a přesné kolaborativní aplikace

MG10 na rozdíl od standardních magnetických uchopovačů má programovatelné nastavení síly a integrované senzory úchopu a detekce dílů

Praha, 11. března 2021OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvádí na trh nový produkt MG10. MG10 představuje všestranný, vysoce výkonný a snadno použitelný magnetický uchopovač pro manipulaci s materiálem, montáž a obsluhu strojů ve výrobním, automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu. Nástroj je plně kompatibilní se všemi hlavními značkami robotů prostřednictvím rozhraní OnRobot One System a nabízí unikátní nastavitelné funkce detekce síly a úchopu poskytující uživatelům vysokou úroveň kontroly.

Standardní magnetické uchopovače poskytují pouze jednoduchou funkci zapnout/vypnout. Aby uživatelé mohli nastavit potřebnou sílu nástroje, musejí k vytvoření prostoru mezi magnetem a objektem vkládat gumové podložky. Jedná se o zdlouhavý a nepřesný proces, který nepřináší vždy požadovaný výsledek, zejména při manipulaci s tenkými kovovými plechy a malými kovovými součástmi, kdy nástroj nepřesně uchopí více dílů z důvodu chybějící regulace magnetické síly.

„Tradiční magnetické uchopovače jsou skutečným problémem. Téměř při každé změně aplikace nebo objektu musí dojít k ručnímu nastavení tak, aby byla kompenzována nedostatečná funkčnost uchopovače,“ říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „Inovativní uchopovač MG10 od OnRobot toto vše eliminuje díky funkci nastavitelné síly umožňující rychlou a snadnou přesnou manipulaci s materiálem.“

Eliminace rizika uvolnění dílů

Na rozdíl od standardních magnetických uchopovačů je inovativní MG10 dodáván s integrovanými senzory pro detekci objektů a úchopu. Pro aplikaci manipulace s plechovými díly (například pro obsluhu strojů vyžadující vyzvednutí plechu ze zásobníku, jeho umístění do lisu a odebrání opracovaného dílu) zajišťuje tato funkce bezproblémový a bezpečný provoz.  Dojde-li k výpadku energie během úkolu nebo v případě nouzového zastavení, tyto funkce zajistí, aby nedošlo k nebezpečnému uvolnění manipulovaného dílu.

Nový uchopovač MG10 je připraven i na úkoly spojené s obsluhou strojů, montáží a manipulací s materiálem, které dříve prováděly nákladné a složité pneumatické uchopovače. „Zatímco pneumatické systémy vyžadují externí přívod vzduchu, kabeláž a pravidelnou údržbu, MG10 je k dispozici ihned po vybalení, což ve srovnání s pneumatickými uchopovači znamená výrazně nižší náklady na zprovoznění,“ říká E. K. Iversen.

Pro nerovné, hrubé a perforované povrchy

MG10 umožňuje také přesnou a konzistentní manipulaci s předměty s hrubým, nerovným či perforovaným povrchem. Představuje tak ideální řešení pro širokou škálu aplikací ve výrobním, automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu. Nastavení více magnetů nástroje MG10 umožňuje práci se širokou škálou velikostí, hmotností a nepravidelných tvarů.

Existuje řada aplikací, jako například obsluha ohýbacích lisů či manipulace s perforovanými objekty, pro které podtlakové a prstové uchopovače nemají dostatečné schopnosti a výkonnost. MG10 tyto úkoly zvládne snadno, ať se již jedná o kovový obrobek, děrovaný ocelový díl nebo perforovaný plech.

„Schopnost přejít rychle z jednoho nastavení aplikace k druhé je vzhledem k současné orientaci výrobního odvětví na malosériovou výrobu s vysokým počtem zakázek více než jen bonus. Je to zásadní předpoklad úspěchu,“ říká E. K. Iversen. „MG10 je jediný magnetický uchopovač na trhu, který je dostatečně všestranný, inteligentní a snadno použitelný, takže ho lze rychle nasadit na úkoly typu obsluhy strojů, paletizace či manipulace s plechy. A to vše v plug and play provedení.“ 

Fotografie produktu ke stažení zde,  video k dispozici zde.

O společnosti OnRobot

Produktové portfolio OnRobot reprezentuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických, podtlakových a magnetických uchopovačů, oceňované uchopovací technologie Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů nástrojů. Aktuální šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland,EPO MACHINERY,EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.