Kaspersky je mezi TOP 3 dodavateli řešení kybernetické bezpečnosti v 81 % hodnoticích testech

12. března 2021 – Společnost Kaspersky se se svým komplexním zabezpečovacím portfoliem probojovala už osmý rok po sobě mezi TOP 3 dodavatele bezpečnostního software. Stalo se tak poté, co obsadila jednu z prvních tří pozic v 50 ze 62 různých nezávislých testů provedených během roku 2020 po celém světě. Kaspersky zaujal jednu z prvních tří pozic v 81 % případech. Tento skvělý výsledek dokládá, že portfolio společnosti 

Kaspersky nadále překonává konkurenci v oblasti ochrany firem i jednotlivců před známými, neznámými i pokročilými hrozbami. 

TOP 3 je každoročním hodnocením dodavatelů, které ukazuje, kolikrát jejich řešení získala první, druhé nebo třetí místo v řadě nejnáročnějších nezávislých testů v oboru kybernetické ochrany. Tyto testy provádějí uznávané testovací instituce, jako jsou AV-Test, AV-Comparatives, SELabs, NSS Labs, VirusBulletin, MRG Effitas nebo ICSA Labs. Společnost Kaspersky získala prestižní první pozici v 73 % testů, kterých se zúčastnila, a ve 45 % z nich porazila všechny ostatní konkurenty.

Základní antivir pro uživatele opět Produktem roku

Rok 2020 byl pro společnost Kaspersky opět mimořádně úspěšný. Organizace AV-Comparatives udělila jejímu vlajkovému řešení zabezpečení domácích uživatelů – Kaspersky Internet Security – už pošesté ocenění Produkt roku 2020. Tento produkt také prokázal nejlepší funkčnost v testu ochrany před pokročilými hrozbami a získal výroční cenu ATP 2020 Gold. Mezi účastníky všech čtyř čtvrtletních testů prováděných laboratořemi SE Labs pak dosáhl nejvyššího celkového hodnocení přesnosti a získal čtyři ohodnocení AAA. Aplikace Kaspersky Mobile Antivirus navíc získala certifikát MRG Effitas Certificate za dosažení 100 % úspěšnosti detekce v hodnoticím programu Android 360. 

B2B produkty Kaspersky Endpoint Security a Kaspersky Small Office Security dosáhly nejvyššího celkového hodnocení přesnosti ochrany před dobře známými a cílenými útoky ze všech účastníků ve třech čtvrtinách testů SELabs a čtyřikrát si odnesly známku AAA. Kaspersky Endpoint Security for Business také SELabs na základě průběžného veřejného testování, soukromých hodnocení a zpětné vazby od klientů ocenila jako Best Enterprise Endpoint produkt. Společnost NSS Labs vyzdvihla vysokou schopnost ochrany víc než před 3 600 útoky, včetně malwaru, exploitů, kombinovaných hrozeb, úniků a cílených útoků poskytovanou řešením Kaspersky Endpoint Security for Business a udělila mu velmi silnou známku AA. Řešení Kaspersky Web Traffic Security získalo třetí certifikaci VBWeb poté, co zablokovalo všech 650 exploitových sad, kterým muselo čelit.

Kaspersky během roku zabránil 666 milionům útoků

Na ochranu a bezpečí zajišťované oceňovanými řešeními kybernetické bezpečnosti společnosti Kaspersky spoléhá více než 400 milionů uživatelů. Tato řešení odrazila od listopadu 2019 do října 2020 celkem 666 809 967 útoků spuštěných z online zdrojů. Rozpoznala také 173 335 902 nebezpečných webových adres a zablokovala 33 412 568 jedinečných škodlivých objektů. Odolala i 549 301 útokům ransomwaru a 668 619 pokusům o infekci malwarem, jejichž cílem bylo ukrást peníze z bankovního účtu uživatele.


„Chceme se i nadále účastnit co největšího počtu nezávislých, velmi kvalitních testů a jsme hrdí na to, že stále dostáváme nezávislá potvrzení o maximální úrovni ochrany před známými i novými hrozbami poskytované našimi řešeními, a to v kombinaci s nejnižším dopadem na výkon systému a minimem falešně pozitivních poplachů,“ komentuje Anton Ivanov, viceprezident pro výzkum hrozeb společnosti Kaspersky. „Záleží nám na každém zákazníkovi a systému, od domácích počítačů a notebooků až po firemní a kritické infrastruktury.“

Mezi dodavateli zabezpečovacích řešení, kteří se v loňském roce zúčastnili hodnocení TOP 3, byli: Avast, AVG, Avira, Bitdefender, Blackberry (Cylance), Broadcom (Symantec), BullGuard, Crowdstrike, ESET, FireEye, Fortinet, F-Secure, G DATA, McAfee, Microsoft, NortonLifeLock, Palo Alto, Watchguard (Panda), Sentinel Jeden, Sophos, Trend Micro, Webroot, VMWare (CarbonBlack) a další.

Chcete-li se dozvědět více o metodice a procesu testování a prohlédnout si úplný seznam dodavatelů v hodnocení TOP 3 2020, navštivte naše webové stránky.

O společnosti Kaspersky
Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která byla založena v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jež tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání více než 400 milionů uživatelů a pro 250 000 firemních klientů přinášíme ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na adrese www.kaspersky.com.