Rohlík.cz používá trubková čidla od Schneider Electric

Praha, 11. 3. 2021 – Online supermarket Rohlík.cz využívá ve svých skladech speciální trubková čidla od společnosti Schneider Electric. Jako součást svých válečkových dopravníků je instalovala firma ATYKO. Její unikátní řešení detekce předmětů na dopravníku zajišťuje bezproblémový tok zboží. Čidla Telemecanique Sensors XUY jsou totiž namontována přímo mezi válečky dopravníku, čímž odpadá potřeba instalovat vystouplé držáky klasických fotoelektrických čidel a jejich odrazek.


Firma ATYKO dodává pro Rohlík.cz řešení, která pomáhají dopravovat a třídit velké množství různých druhů zboží. Pro zajištění maximální průchodnosti a spolehlivosti zvolila implementaci trubkových čidel od Schneider Electric, která jsou montována přímo mezi válečky dopravníku. Odpadá tak zdržující instalace držáků. 

„Trubková čidla mají význam především na válečkových dopravnících v provozech s vysokým průtokem přepravovaného zboží a velkého počtu osob doplňujících zboží. Čidla jsou v chráněné poloze mezi válečky a výrazně je tak snížena možnost poškození obsluhujícími osobami,“ vysvětluje Ivan Horák, konstruktér společnosti ATYKO.  Čidla lze rychle instalovat nejenom v průběhu výroby dopravníku, ale doplnit je rovněž na již fungující zařízení. 

„Námi vyvinutá čidla mají specifickou konstrukci, díky které se významně zkrátí výroba nového válečkového dopravníku. Montáž a zprovoznění našich trubkových čidel je oproti těm standardním o 50 % rychlejší. Přesná a rychlá detekce objektů brání hromadění výrobků na dopravníku a zajišťuje tak bezproblémovou průchodnost na trase,“ upřesňuje Antonín Zajíček, produktový manažer společnosti Schneider Electric. Díky tomu nedochází k prostojům při provozu, což zvyšuje efektivitu práce. K zákazníkům se tak dostane objednané zboží bez omylů a v požadovaném čase.

Trubkové čidlo Telemecanique Sensors XUY lze vyrobit v délkách podle požadavku zadavatele od 200 až do 900 mm. Fotoelektrické čočky, umístěné v hliníkovém pouzdře čidla, mají navíc speciální tvar, který zabraňuje usazování prachu. 

„Trubková čidla již můžeme považovat za velice kvalitní i vzhledem k několikaletému užívání v našem provozu. Z pohledu údržby jsou čidla snadno udržovatelná v provozuschopném stavu a jejich výměna je při řešení sporadických oprav či výměn velmi snadná,” říká Milan Mikulášek, technický manažer Rohlik.cz.

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Jsme nejlokálnější z globálních společností. 

Jsme zastánci otevřených standardů a partnerských ekosystémů, které sdílejí naše hodnoty smysluplného účelu, inkluze a zmocnění (Meaningful Purpose, Inclusive and Empowered). 

Více na www.se.com

Zdroje: