Education.cz a eSuba oznamují spolupráci, věnovat se chtějí rozvoji mladých hráčů, dostanou je i do zahraničí

Cílem spolupráce vzdělávacího projektu Education.cz Tomáše Jízdného a eSuby je rozšířit aktivity obou projektů směrem k podpoře a rozvoji mladých hráčů. Esportová organizace eSuba chce mladým hráčům ukázat, jaké mají možnosti seberozvoje nejen v České republice, ale i v zahraničí. Podle Jízdného je esport oblastí, která se rozvíjí a současná mladá generace v ní může najít uplatnění.

“Podporujeme studenty a mladé lidi v tom, co je baví a čem jsou dobří. Pomáháme jim hledat jejich silné stránky a ty pak smysluplně rozvíjet. Esport je jednou z oblastí, které se u nás věnuje čím dál více mladých lidí, chceme tak tyto talenty podpořit a ukázat jim například i to, jak k esportu přistupují vzdělávací systémy v zahraničí,” popisuje motivaci pro spolupráci s herním klubem zakladatel Education.cz Tomáš Jízdný, který se věnuje hned několika vzdělávacím projektům v rámci platformy Rozjízdný.cz.

Esport jako kariérní příležitost

Misí eSuby, jako jednoho z nejúspěšnějších herních klubů v České republice i na Slovensku, je pomáhat hráčům plnit si jejich sny a to nejen jako profesionální hráči.

“Snažíme se také o rozvoj dalších kariérních možností, které jim esport otevírá. Esport je totiž dnes na vzestupu a nabízí mnoho zajímavých příležitostí, i v budoucna lze očekávat jeho ještě větší rozmach. Věříme, že díky této spolupráci ukážeme širší veřejnosti, že esport je skvělou oblastí, kde mohou propojit svůj koníček s profesionální budoucností,” vysvětluje COO Bersen Hoxha z eSuba.

Education.cz pomáhá studentům s tím, aby našli v zahraničí příležitost pro svůj růst. Věnuje se nejen vysokoškolákům, ale i středoškolákům, kteří mají zájem získat zahraniční zkušenost. “Letos jsme také odstartovali připravovaný projekt zaměřený na kariérní poradenství a plánování vzdělávací cesty Eduplán. Díky spolupráci s psychologem a kariérním poradcem Valerym Senichevem jsme sestavili program, který studentům pomáhá se správně rozhodnout a naplánovat si vzdělávací cestu, aby vedla k úspěšné a spokojené kariéře,” popisuje Jízdný. “Podporujeme tak mladé vědce, sportovce i umělce a esport do toho logicky zapadá jako další z oblastí zájmu, kterou mohou studenti rozvíjet i v zahraničí,” dodává. 

Na zahraničních univerzitách mohou studenti studovat přímo obory spojené s esportem, získat stipendia a zapojit se do univerzitních esportových týmů. Studovat je možné ale i obory, které studenty připravují na kariéru v oblasti esportu, jako je například Esport production. 

Vznikne nový program, který hráče připraví na studium v zahraničí

“Snažíme se o to kultivovat prostředí esportu u nás, dlouhodobě tak s hráči pracujeme nejen v našem týmu, ale také prostřednictvím Esport ligy probíhající na více než stovce středních škol, spolupracujeme i s univerzitami,” popisuje Bersen Hoxha z eSuby. 

Kromě toho klub založil esport univerzitu, díky níž mohou hráči absolvovat profesionální tréninky pod vedením kouče a zlepšit tak svoje dovednosti. “Snaha vytvořit pro hráče ekosystém, kde se mohou zlepšovat a dosáhnout úspěchů nás vede i ke spolupráci s Education.cz. Dlouhodobým cílem spolupráce je totiž také vytvořit program pro hráče, který je provede profesionální přípravou s cílem dostat je na zahraniční stipendijní programy univerzit například v USA nebo ve Velké Británii,” popisuje plány Bersen Hoxha. “Chceme ukázat, že nejde jen o sezení u počítače, ale že esport rozvíjí důležité kompetence a dovednosti, rozvíjí kritické myšlení a schopnosti řešit problémy, kromě toho nabízí spoustu možností pro budování úspěšné kariéry,” dodává.

O esportové organizaci eSuba

eSuba je historicky nejúspěšnějším esportovým týmem u nás. Od založení v roce 2004 získala více než 1500 medailových umístění na turnajích po celém světě, včetně šestnácti titulů mistrů ČR a také dvou titulů mistrů světa. Kromě soutěžních týmů zaštiťuje značka eSuba i celou řadu dalších projektů. Mezi ty hlavní patří Esport liga pro firmy nebo střední a vysoké školy, bitva tváří českého esportu Battlegrounds nebo charitativní projekt GG Prague. V neposlední řadě stojí za první českou Esport univerzitou.

O společnosti Education.cz

Tomáš Jízdný založil společnost Education.cz v lednu 2019, aby mohl podpořit nadané studenty v jejich cestě za vzděláním. S podnikáním začal již ve svých 20 letech při studiu. Se svým společníkem stál například za vznikem vzdělávací skupiny JK Education. Během 5 let vybudoval z nuly firmu s miliónovými obraty. Kromě vzdělávání se pohybuje ve světě investic. Věnuje se také developerským projektům.