Přímé námořní spojení Aucklandu a Christchurch znamená výhodu pro celou síť Gebrüder Weiss

Praha 25. března 2021 – Přímý vstup Gebrüder Weiss na trh v Austrálii a na Novém Zélandu se odehrál teprve v červenci loňského roku, přesto již nyní hlásí místní zastoupení společnosti růst objemu zakázek, počtu poboček i stěhování sídla GW Australia v Melbourne.

„Před 9 měsíci jsme otevřeli vlastní kanceláře v Sydney a Melbourne, spolu s novozélandskou pobočkou v Auckladu.  Od té doby narostly počty našich kolegů, zejména v Melbourne, v říjnu 2020 pak byla v Christchurch otevřena čtvrtá pobočka Gebrüder Weiss Air & Sea na jižní polokouli,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Na první pohled by se mohlo zdát, že dopravní spojení Jižního a Severního ostrova Nového Zélandu má pouze regionální význam, v rámci sítě Gebrüder Weiss však nová námořní služba přináší podstatnou globální výhodu. „Naše zámořské kanceláře nyní mohou realizovat zásilky přímo na Nový Zéland do Aucklandu, namísto přes Singapur do Christchurch jako dříve. To znamená zkrácení doby přepravy až o 10 dní,“ vysvětluje Jan Kodada.

Pozitivní vývoj registrují u Gebrüder Weiss také v oblasti portfolia služeb. Klienti na Novém Zélandu těží z rychlého a efektivního spojení mezi severním a jižním ostrovem. Jednou týdně lze konsolidované zásilky FCL a LCL přepravovat lodí z Aucklandu do Christchurch a odtud pozemní dopravou do místa určení. 

V roce 2021 očekává Gebrüder Weiss v oblasti Oceánie další posilování svojí pozice na trhu. „V březnu jsme získali zakázku v rámci významného mezinárodního projektu, který zahrnoval dovoz více než sto standardních a OOG (Out of Gauge) kontejnerů na Nový Zéland. Náš tým v Sydney se úspěšně rozrůstá a kolegové v Melbourne se v dubnu stěhují do nové kanceláře v Melbourne,“ uzavírá Jan Kodada.

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.