Bell a americká armáda pokročily ve vývoji V-280 Valor a v modernizaci letectví

Bell realizuje druhou fázi smlouvy o konkurenčním předvádění a snižování rizik v programu dálkového útočného letounu budoucnosti (Future Long-Range Assault Aircraft – FLRAA) americké armády.

Fort Worth, Texas (31. března 2021) – Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), a americká armáda se dohodly na podmínkách druhé fáze zakázky v oblasti konkurenčního předvedení a snižování rizik (CD&RR), kterou Bell získal v březnu loňského roku v programu Future Long-Range Assault Aircraft (FLRAA). Nová dohoda představuje důležitý milník a je v souladu s programem pokračující modernizace armády. Osvědčený konvertoplán V-280 Valor se posouvá od letounu, který disponuje bezkonkurenční rychlostí a vysokou úrovní přežít, směrem k bezpečnému zbraňovému systému podporujícímu společné operace po celém světě.

„Jedná se o další významný krok a jsme mimořádně hrdí na úzkou spolupráci s armádou, při které měníme náš osvědčený stroj na vysoce schopný a udržitelný zbraňový systém FLRAA,“ řekl Keith Flail, výkonný viceprezident Advanced Vertical Lift Systems ve společnosti Bell. „Na základě výzkumu, designu a důkladných letových zkoušek spolu s kolegy z týmu Valor pokračujeme v optimalizaci platformy V-280 a to s cílem zajistit armádě vynikající užitné vlastnosti.“

V průběhu první fáze CD&RR poskytl Bell podrobné informace týkající se designu V-280, údaje o studii proveditelnosti definující provozně relevantní schopnosti a provedl obchodní studie pomocí modelového systémového inženýrství. Poté, co armáda definuje svoje programové požadavky, což je naplánované na rok 2022, bude následovat druhá fáze programu.

Při vývoji stroje V-280 předvedl Bell bezprecedentní výkon a úspěšně dokončil jeho design, konstrukci i testovací program. Od prvního letu v roce 2017 prošel tým V-280 dlouhým programem náročných a přísných letových zkoušek, během nichž stroj překonal160 zkušebních letů v délce přes 200 hodin. Letové zkoušky poskytly cenné údaje sloužící k ověření vlastností digitálních modelů i výkonu stroje.

S postupem a vývojem projektu FLRAA společnost Bell zachovává svůj holistický přístupu týkající se přechodu V-280 na zbraňový systém, který zajistí výjimečný výkon a zároveň bude po celou dobu jeho životnosti cenově dostupný. Od samého počátku je návrh konvertoplánu V-280 Valor založen na myšlence efektivity – použít zjednodušené a vysoce spolehlivé návrhy, dodržovat armádní požadavky MOSA (Army Modular Open Systems Approach), snížit náklady na údržbu, a naopak navýšit spolehlivost stroje. Při vývoji Bell využil pokročilé technologie a nově vznikající programy, které vnesou komplexní pohled na digitální modely, zpracování a analýzu. Tato metodika snížila programové riziko, zlepšila výsledky údržby během celého životního cyklu a zvýšila cenovou dostupnost programu.

„Tento stroj není pouze projektem inženýrským a technickým. Konvertoplán V-280 poskytuje kritickou a prověřenou schopnost, která je pro americkou armádu velmi důležitá. Díky vylepšené rychlosti, dosahu, všestrannosti a udržitelnosti současné flotily těchto strojů se jí bude lépe dařit radikálním způsobem odradit protivníky.  Program poskytl jasný důkaz toho, že pro armádu stroj V-280 nabízí transformační řešení na poli útočných letadel dlouhého doletu s vylepšeným zbraňovým systéme,“ dodal Ryan Ehinger, viceprezident a programový ředitel pro FLRAA ve společnosti Bell. 

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.

Označeno tagem