Společnost HMD Global představuje nové produktové řady telefonů Nokia, které mají za cíl, aby si je zákazníci zamilovali, důvěřovali jim a chtěli si je ponechat po delší dobu

Praha, 8. dubna 2021 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes představila šest nových telefonů Nokia ve třech modelových řadách, které kladou důraz na zásadu rychlých aktualizací a dlouhé softwarové podpory.

Nokia X20, Nokia X10, Nokia G20, Nokia G10, Nokia C20 a Nokia C10 začínají novou kapitolu telefonů značky Nokia ve třech odlišných cenových kategoriích. Kvalitně zpracované telefony s řadou pokročilých funkcí, které je snadné si zamilovat, nabídne série Nokia X. Modely se skvělým zpracováním a nádherným designem za dostupnou cenu naleznou zákazníci v sérii G a základní série C nabídne zařízení, která jsou ideální pro první krok do světa chytrých telefonů. Všechny tyto modely jsou navrženy tak, aby odolaly nástrahám každého dne, o což se stará nejen skvělé zpracování, ale také špičkové zabezpečení a příslib poskytovat vždy nejnovější software. 

  • Série X: Nokia X20 a Nokia X10 – špičková kvalita a pokročilé funkce, tříletá záruka a 100% kompostovatelný kryt v balení, který poskytne dostatečně silnou ochranu proti pádům a zamezí vyklouzávání telefonu z ruky
  • Série G: Nokia G20 a Nokia G10 – inovativní funkce v krásném a odolném designu s dosud nejdelší výdrží na jedno nabití
  • Série C: Nokia C20 a Nokia C10 – vstupní modely do světa chytrých telefonů, které jsou navržené pro dlouhodobé používání 

Florian Seiche, CEO ve společnosti HMD Global: „Dnešní představení novinek je mnohem důležitější než kdy dřív. Posledních 12 měsíců bylo bezpochyby velmi náročných, ale poskytly nám prostor zastavit se, přemýšlet a připravit další velký krok na naší cestě. Jako finská technologická společnost klademe uživatele na první místo, a to se odráží v nových řadách telefonů. Chceme, aby lidé své telefony milovali a věřili jim. Kvalitní zabezpečení telefonů je naším základním kamenem. Chytré telefony Nokia proto přicházejí s pravidelnými bezpečnostními a softwarovými aktualizacemi, které umožňují používat telefon déle než v minulosti.”

Stephen Taylor, CMO ve společnosti HMD Global: „Pro náš tým je důležité zpřístupňovat prémiové funkce lidem, pro které bývaly dříve nedostupné. Milióny lidí spoléhají na telefony Nokia po celý den, od základního připojení, přes platby, focení důležitých okamžiků až po rozvoj vlastní kreativity. Na telefon proto musí být vždy spoleh. To je hlavní důvod, proč naše špičkové zabezpečení nabízíme i v nových řadách X, G a C. Záleží nám na tom, aby lidé svůj telefon používali déle a nemuseli ho neustále měnit za nový model. Dnešní novinky jsou proto vyrobeny s ohledem na to, aby vydržely déle jak konstrukčně, tak po stránce výkonu. Toho chceme docílit prostřednictvím poskytování pravidelných aktualizací a zvýšenou kvalitou zpracování napříč celým portfoliem. Řada X nám umožňuje nabízet výhody, které vyplývají z partnerství s výrobci jako Qualcomm a ZEISS Optics. U řady G nacházíme dokonalou rovnováhu mezi specifikacemi a cenovou dostupností. Řada C pak cílí na méně náročné uživatele, kterým se snažíme namixovat ideální výbavu za co nejdostupnější cenu.”

Série X přichází s modely Nokia X20 a Nokia X10

Na pomyslném vrcholu nového portfolia sedí Nokia X20 a Nokia X10 posouvající hranice střední třídy telefonů zase o kus dál. Oba modely jsou poháněny nejnovější mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 480 5G, která poskytuje jak dostatek výkonu, tak skutečně globální 5G konektivitu. Modely série X, jako všechny předchozí telefony Nokia, nabídnou skvělé zpracování a dlouhou softwarovou podporu. Vůbec poprvé garantujeme u série X nejen 3 roky pravidelných bezpečnostních aktualizací, ale nově i 3 roky hlavních systémových aktualizací. Hlavním cílem tohoto rozhodnutí je podpořit udržitelnost a prodloužit životní cyklus produktu a tím snížit jeho ekologický dopad.

Ruben Lehmann, Vice President of Europe ve společnosti HMD Global

„Všechny telefony Nokia prochází velkým množstvím testů odolnosti. Ve chvíli, kdy si je zákazníci odnesou domů jsme si naprosto jisti, že jim mohou 100% důvěřovat a že v jejich rukou vydrží po dlouhou dobu. Chápeme, že pro řešení těchto problémů lze udělat ještě více, a proto neustále pracujeme na vývoji naší nabídky a pokračujeme ve zlepšování těchto podstatných vlastností. Koneckonců, podle organizace pro ochranu životního prostředí Environmental European Bureau, bychom mohli v případě, že by v Evropě každý používal svůj chytrý telefon o rok déle, ušetřit do roku 2030 takové množství uhlíku, jako kdybychom odstranili dva miliony aut ze silnic.”

Majitelé Nokia X20 a Nokia X10 se mohou ihned po rozbalení těšit na nejnovější Android 11 s rozhraním Android One. O dokonalé snímky se stará proslulá optika ZEISS s nejnovější umělou inteligencí pro vyladění každé fotografie. Displej s úhlopříčku 6,67“ a Full HD+ rozlišením zajistí vždy krásnou a bezchybnou podívanou.  

Nokia X20 a Nokia X10 dále nabídnou prodlouženou tříletou záruku a 100% kompostovatelný kryt v balení, který ochrání zařízení při nechtěných pádech a zároveň je šetrný vůči životnímu prostředí. Novým materiálem příslušenství ale naše snaha nekončí, a proto jsme nově odstranili z balení nabíjecí adaptér i sluchátka. To pomůže ke snížení generování nadbytečného elektroodpadu. Například v roce 2019 na území EU činila celková hmotnost vyhozených nabíječek mobilních telefonů až 12 000 tun. V případě potřeby lze nabíječku zakoupit na stránkách Nokia.com. Získané peníze z nákupu nabíjecího adaptéru budou věnovány charitativní organizaci CLEAR RIVERS, která pracuje na odstraňování plastového odpadu z mezinárodních vodních cest. 

Přední fotoaparát modelu Nokia X20 nabízí působivé rozlišení 32 MP a hlavní fotoaparát se může pyšnit 64MP rozlišením. Vylepšená funkce Dual Sight nově aktivuje nejen dvě kamery současně, ale zároveň umožňuje vybírat nejen mezi hlavním a předním fotoaparátem, ale také mezi ultra širokoúhlým a makro snímačem.

Nokia X10 přináší skvělý poměr ceny a výkonu a potěší všechny, kteří hledají všestranný telefon za dostupnou cenu. 48MP hlavní fotoaparát nabídne funkci Cinematic Capture a je doplněný o celou řadu profesionálních nástrojů pro úpravu pořízených snímků a videí. 

Série G startuje s modely Nokia G20 a Nokia G10

Série G představuje dokonalou rovnováhu mezi výkonem pro každodenní používání a dostupnou cenou. Pro obě novinky v sérii G platí až třídenní výdrž na jedno nabití, což je doposud nejdelší výdrž v portfoliu chytrých telefonů finského výrobce. 

Nokia G20 se dočká 3 let pravidelných bezpečnostních aktualizací a 2 let hlavních systémových aktualizací. O bezpečnost se dále stará čtečka otisků prstů na boku zařízení a technologie rozpoznání obličeje. Displej nabízí úhlopříčku 6,5“ s rozlišením HD+ a ve své třídě neobvykle působivý jas. Nokia G20 je doslova kreativní studio na cestách, které se vejde do dlaně. Díky 48MP fotoaparátu, dostatečně velkému uložišti a pohlcujícímu zvuku OZO audio umožňuje zachytit důležité okamžiky v té nejvyšší možné kvalitě.

Nokia G10 nabídne trojitý hlavní fotoaparát s pokročilým zpracováním barev za pomoci umělé inteligence. Všechny vzpomínky budou tak dokonale zachyceny i za zhoršených světelných podmínek. 

Série C představuje modely Nokia C20 a Nokia C10

Poslední z dnešních nově představených produktových řad je série C. Ta implementuje všechny moderní technologie i do těch nejdostupnějších chytrých telefonů. Obě novinky nabízejí velký 6,5“ HD+ displej a Android 11 GO, který přináší až o 20 % vyšší rychlost, čtvrtletní aktualizace zabezpečení po dobu dvou let a výborné dílenské zpracování zařízení.

Nokia C20 hravě zvládne všechny důležité činnosti, které uživatelé požadují. Nabízí přední i zadní LED blesk, pohotový fotoaparát a dostatečný výkon. Nokia C10 je pak nejdostupnějším zařízením celého nového portfolia. 

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučenou cenu a barevné varianty na našem trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na http://www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.