Maverick AV Solutions přináší novinku od Bose. All-in-one videobar pro firmy má perfektní zvuk díky šesti mikrofonům, které přesně zacílí na řečníky

Praha, 8. dubna 2021 – Divize Maverick AV Solutions společnosti Tech Data zahájila distribuční spolupráci se společností Bose Professional. Jako vůbec první produkt uvede na český trh Bose Videobar VB1, který přináší do zasedacích místností prvotřídní audio a video v jediném kompaktním konferenčním zařízení s připojením přes USB. Tým Mavericku zákazníkům zajistí servis na míru, od podrobného předvedení zařízení prostřednictvím virtuální demonstrace, přes kompletní návrh řešení pro firemní prostory až po následnou technickou podporu. Poskytuje také možnost praktického vyzkoušení zařízení.

„Bose reaguje na nastupující trend menších zasedacích místností a hybridního pracovního prostředí,“ uvedl Lukáš Clément, business development manažer Maverick AV Solutions. „Dá se čekat, že i v následujících letech se budou naživo scházet pouze menší týmy, se zákazníky budou ale i nadále komunikovat především vzdáleně. Bose tedy přichází s uživatelsky příjemným, skvěle vypadajícím produktem, na jaké jsou jeho zákazníci zvyklí u svých domácích zařízení, a který kompletně řeší potřeby firemních zasedacích místností,“ uvedl Lukáš Clément a dodal, že zařízení jsou ihned dostupná k odběru ze skladových zásob.

Elegantní řešení pro menší zasedačky. Perfektní zvuk.

Videobar VB1 je kompaktní a elegantní all-in-one zařízení fungující na principu Plug and Play. Zajímavý je tím, že je vybaven šesti mikrofony s paprskovým řízením, které se automaticky zaměřují na hlasy v místnosti a potlačují hluk, čímž eliminují rušivé vlivy během jednání. Videobar je ideální pro schůzky 6-8 účastníků v místnosti. Dojem, jako by účastnící virtuální schůzky seděli spolu v jedné místnosti, ještě umocňuje 4K ultra-HD kamera s automatickým zaměřením na právě prezentujícího řečníka. Připojení je jednoduché pomocí jediného kabelu USB nebo bezdrátově přes Bluetooth. Zařízení VB1 je akreditováno pro Microsoft Teams, lze se s ním ale připojit ke všem oblíbeným nástrojům pro spolupráci jako Microsoft Teams, Google Meet, Zoom a další.

Televize na videokonference nestačí, české firmy za každou platí přes dva tisíce ročně

České firmy potřebují obnovit zastaralé vybavení ještě předtím, než opatření povolí a zaměstnanci se začnou navracet do kanceláří. „Mnoho firem například místo videokonferenčního vybavení používá chytrou televizi. To má hned několik negativ,“ vysvětluje Lukáš Clément z Mavericku. „Zaprvé televize nemá potřebný jas, což může zaměstnancům při dlouhodobém používání začít činit obtíže. Za druhé, sama televize není uzpůsobena na plnou zátěž pět dní v týdnu a 8,5 hodiny denně, takže se zvyšuje riziko poruchy. A za třetí, za každou televizi musí firma platit televizní poplatek, který čítá více než 2100 korun ročně. Při deseti zasedačkách je to zbytečně utracených 21 tisíc za rok. Tyto peníze je mnohem lepší investovat do pořízení nového videokonferenčního vybavení, než je zbytečně odvádět za nevyužívané služby.“

Doporučená cena Videobaru VB1 je 1199 EUR, tedy aktuálně přibližně 31 tisíc korun. Každý zákazník Mavericku může první zařízení získat v demoverzi se slevou 35 %.

# # #

O společnosti Tech Data

Tech Data spojuje svět s pomocí technologií. Naše rozsáhlé portfolio produktů, služeb a řešení, špičkové dovednosti a zkušenost s technologiemi nové generace, umožňují našim partnerům uvádět na trh produkty a řešení, která svět potřebuje k tomu, aby se propojil, rostl a směřoval kupředu. Společnost Tech Data je na 90. místě žebříčku Fortune 500® a časopis Fortune jí jmenoval nejobdivovanější firmou na světě, a to již 11 let za sebou. Více informací najdete na webových stránkách www.techdata.com nebo nás sledujte na sociálních sítích TwitterLinkedInFacebook a Instagram.